شهری دیدنی و زیبا در ترکیه : سامسون

شهری که می خواهیم در تور ترکیه به شما معرفی کنیم، شهری است در سواحل شرقی ترکیه که حدود نیم میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز استان سامسون می باشد. حتی شهر سامسون یکی از بندرهای مهم در دریای سیاه به شما می رود. این شهر بسیار زیبا، شهری توریستی می باشد که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. درباره این شهر باید عارض شد که در واقع شهری در حال رشد است که دارای ۲ دانشگاه، چندین بیمارستان، تعداد زیادی مراکز خرید و کارخانجات صنعتی است. مراکز ورزشی بزرگی نیز در این شهر قرار دارد. مصطفی کمال آتاتورک آغاز گر جنگ استقلال در سال۱۹۱۹ در در این شهر بود. دانشگاه های این شهر که شامل دانشگاه های دولتی به نام Ondokuz Mayıs University می باشد و نیز دانشگاهی خصوصی می باشد که نام آن نیز Canik Başarı University می باشد.

شهری دیدنی و زیبا در ترکیه : سامسون

این شهر که اشاره کردیم که یکی از بنادر دریای سیاه می باشد، در فاصله ۴۲۰ کیلومتری آنکارا می باشد، تقریبا به این صورت است که از شهر غریق قلعه، در شرق آنکارا راه افتاده و بعد از آن شهر چوروم می باشد که جاده مقداری کوهستانی می باشد و سپس به این شهر زیبا خواهید رسید. هتل سه ستاره و عالی، به نام نورث پوینت در این منطقه می باشد که در خیابانی ساحلی قرار گرفته است.

ترکیه ـ شهر سامسون

در راه ترابوزان

از دیگر زیبایی های این شهر می توان اشاره کرد که سر سبزی کوه ها و تپه ها و منظره دریا و شهر های کوچک، سفر در حاشیه دریای سیاه را بسیار لذت بخش کرده است، هم چنین مناظر این منطقه از ترکیه، شبیه شمال ایران در چالوس و رامسر  می باشد. از این شهر می توان به ترابوزان راه افتاد که بعد از عبور از شهرهای اردو و گیرسون و کلی شهر های کوچک دیگر غروب به شهر طرابوزان خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.