شنا کردن را در لیست تفریحاتتان قرار دهید!

شنا کردن را در لیست تفریحاتتان قرار دهید!

در تور استانبول مکان های مهمی که برای شنا کردن می توانیم به شما پیشنهاد کنیم، شهرهای باکرکوی، کوجوک، جکمجه، بوسفروس هستند و در خارج از شهر استانبول سیله و کیلویس در دریای سیاه ، جزایر پرنس در دریای مرمر هستند و دارای نه جزیره است که می توانید از هر کدام برای تجربه تفریحی جدید از آن ها استفاده کنید.

نکته ای را به یاد داشته باشید که در تمام طول سال می توان به استانبول سفر کرد و تور استانبول را تجربه کرد. در اواخر بهار یا اوایل پاییز می توانید از روزهای آفتابی و هوای گرم لذت ببرید. اواسط تابستان هم که هوا بسیار گرم و شرجی است اما برای بیرون غذا خوردن در رستوران های دریایی یا نوشیدن قهوه ترک بسیار مناسب است. از اواخر آذر تا آخر اسفند، بادهای سردی از سمت دریای سیاه می وزند و مه و گاهی برف سطح شهر را می پوشاند . اما در عوض ، قیمت همه چیز ارزان تر می باشد. تفریحاتتان شروع شده است و دوست دارید همه جاهای مختلف شهر را بگردید، پیشنهاد می کنیم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بهترین گزینه است. بهتر است بخش قدیمی سلطان آحمت را پیاده گشت بزنید. قابل توجه شما که قطارهای برقی این شهر از 6 صبح تا نیمه شب فعال هستند و سلطان آحمت را به گالاتا ـ بی اغلو و لنگرگاه قایق های موتوری را به کاباتاش وصل می کنند. با اتوبوس نیز می شود به قسمت های دیدنی شهر همچون موزه کاریه رفت. هزینه اتوبوس نیز همچون هزینه قطار برقی و قطار داخل شهری است. اصلا فکر کرایه کردن اتومبیل را از ذهنتان خارج کنید، مگر در مواقعی که مجبور هستید،  زیرا خطر تصادف در این شهر بالاست و اصولا جای پارک نیز وجود ندارد.

شنا کردن را در لیست تفریحاتتان قرار دهید!

استانبول شهر اوراسیایی ترکیه را باید پراز جاذبه های گردشگری دانست. جاذبه های توریستی استانبول هم به سن خاصی اختصاص ندارد و بسیار متنوع هستند.  حال از مساجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی، از پارک های آبی تا تورهای کشتی که قبلا اشاره کرده ایم، هر کدام در طول سال پذیرای توریست هایی از کل دنیا هستند. اکثر این جاذبه ها حول و حوش منطقه سلطان احمد واقع شده اند و منطقه هایی مانند بی اوغلو و تکسیم هم چیزی کم از منطقه سلطان احمد ندارند. مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) و مسجد ایاصوفیه مکان هایی هستند که هر توریستی از آن بازدید نکند، ضرر کرده است.

و اما درباره تفریحات در استانبول که باید اشاره کرد بسیار متنوع هستند، اما ببینید سلیقه و علایق شما چطورمی باشد، طبق آن برنامه بریزید و پلاژهای استانبول و سواحل زیبای این شهر را ببینید. بعضی از گردشگران هم آرامش و سکوت جزایر پرنسس را به هر تفریح دیگری ترجیح می دهند، حتی وقتشان را در پارک های استانبول می گذرانند. با همه این اوصاف امیدواریم که در تور استانبول از جمله تفریحات زیر لذت ببرید :

  • مینیاتور پارک استانبول
  • پارک آبی استانبول
  • کلوب تیرماتا ویو مئیر بیچ استانبول ترکیه
  • خلیج شاخ طلائی استانبول
  • سواحل شنی شیله استانبول
  • پارک امیرگان استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *