چرا ترکیه را برای تفریحاتتان انتخاب کنید؟

شخصیت های معروف ترکیه چه کسانی می باشند؟

گردشگرانی که تور ترکیه را به عنوان مکانی برای بازدید و یا گذراندن تعطیلاتشان انتخاب می  کنند، در برنامه روزانه خود بازدید از آرامگاه های افراد سرشناس و معروف ترکیه را هم قرار دهند. اگر گردشگران و علاقمندان، علاقه به شعر و ادبیات و یا حتی زمینه های دیگر داشته باشند، می توانند درباره اشخاص مهم و بسیار معروف تحقیق کرده و به بازدید از آرامگاه آن ها بروند. یکی از همین افراد معروف که به شما معرفی می کنیم، مصطفی بولنت اجویت، متولد سال 1925 و وفات در سال 2006، یکی از سیاست‌مداران، شاعر، نویسنده، روزنامه‌نگاران ترک بوده است و نیز به عنوان نخست‌وزیر پیشین انتخاب شده بود.

شخصیت های معروف ترکیه چه کسانی می باشند؟

زندگینامه مصطفی بولنت اجویت

مصطفی بولنت اجویت در استانبول به دنیا آمد و در کالج رابرت استانبول به تحصیل پرداخت. در دهه های 1950 بود که تصمیم گرفت به آمریکا برود. حتی در زمانی که تحصیل می کرد، نیز به کار هم مشغول بود. بعد از اتمام تحصیلاتش، مصطفی بولنت اجویت دوباره عزم بازگشت به ترکیه را گرفت. پس از بازگشتش به حزب جمهوریت خلق پیوست و در سال 1957 بود که به نمایندگی مجلس کشورش به انتخاب در آمد و موفقیت های او پایان پذیر نبود و در سال 1972 بود که به نخست‌وزیری کشورش انتخاب شد.

در دوران نخست‌وزیری مصطفی بولنت اجویت، اتفاقی رخ داد و آن به این صورت بود که نیروهای کشور شمال قبرس را اشغال کردند. این قضیه فقط نبود، همچنین در سال 1999 دستگیری عبدالله اوجالان در کنیا انجام شد و وی را به این کشور انتقال دادند و در دوران کفالت نخست وزیری وی چنین اتفاقی روی داد. گذشته از این حرف ها، مصطفی بولنت اجویت به عنوان شاعر و نویسنده و مترجم آثار بسیاری دارد، از جمله ترجمه شعرهای تی. اس. الیوت که آن ها را منتشر کرده است. اجویت در پنجم نوامبر 2006 بود که پس از مدتی طولانی که در حال اغما بود درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *