سیسیلی

سیسیلی جزیره ای به شکل سه گوشه و مجاور با جزایر کوچک که جز بزرگترین جزایر ایتالیا به حساب می آید، و در دریای مدیترانه می باشد. موقعیت این جزیره در جنوب ایتالیا می باشد. با این وجود باعث شده است که این جزیره بزرگ و به مساحت 25426 کیلومتر مربع از سرزمین اصلی ایتالیا جدا شود.

جمعیت این جزیره دیدین پنج میلیون و هفتاد و هفت هزار نفر می باشد، و دارای مرکز شهری مستقل می باشد که به نام شهر پالرمو می باشد.

این جزیره که شامل کوه هایی هم می باشد، بلندترین آن ها به نام اتنا می باشد که به ارتفاع 3323 متر از سطح دریا است و در شمال غربی کوه مونته سن جولیانو قرار گرفته است. همین مسائل و وجود خشکی این جزیره را از خشکی جدا نموده است و دلیل این جدایی آبراه مسینا می باشد.

کوه های این جزیره پوشیده از درخت های پرتقال و زیتون می باشد که دارای شیبهای کم می باشند و هم چنین بیشتر فلات پوشیده از مزارع گندم است.

سیسیلی

گاه شنیده می شود که این جزیره با خشکسالى مواجه است. که این بادهای گرم از آفریقای شمالی به این جزیره می آید. اما با وجود داشتن فصلی بارانى در اواخر پاییز و زمستان، این خشکى عمومى کمی بهبود می یابد.

با وجود این بادهای خشک که برای شما شرح دادیم، امکان کشاورزی کمی سخت می باشد و با استفاده از متدهای قدیمی کشاورزى، آبیارى کم و طبیعت خشک سرزمین باعث شده که سیسیل نتواند در زمینه کشاورزی چندان پیشرفتی داشته باشد.

از پوشش های گیاهی این منطقه درخت های سرو نیز می باشند و هم چنین درختان چوب سرخ جنگلی که در شیب های پایین تر کوهستانی رشد می کنند را می توان به عنوان نمونه نام برد. در زمین های هموار هم مشاهده می شود که گندم کشت می شود، هم چنین درختان بلوط، درختان زیتون و کاج هم دیده می شود.

سیسیلی

سیسیل منبع اصلى گوگرد جهان است. مواد معدنى دیگر از قبیل سنگ نمک و قیر هم در این منطقه یافت می شود. صنعت پتروشیمى هم در اقتصاد جزیره نقش دارد و بیشتر وابسته به این است که تولید در شرق سیسیل به چه صورتی می باشد. به خصوص در کاتانیا، سیرا کوسه، راگوسا و گلا دیده می شود. 

با اینکه شرح دادیم زراعت در این جزیره سخت می باشد ولی هم چنان زراعت جز مشاغل عمده سیسیلی ها می باشد. گندم مهم‌ترین محصول است که در املاک بزرگ کشت می شود، در املاک کوچک به طور عمده پرورش انگور، بادام، زیتون، پرتقال، لیمو، لوبیا و سماق که در دباغى و رنگرزی به کار می رود، انجام می شود.

شیلات (ماهى تن اقیانوسى، ساردین، مرجان و اسفنج) هم به صورت گسترده ای می باشد. یک چهارم ماهیگیران ایتالیا از سیسیل سفر خود را آغاز میکنند. هم چنین مشاغل دیگری مانند تولید روغن زیتون، کنسرو کردن میوه و سبزیجات و ساخت اسیدسیتریک هم در این جزیره صورت می گیرد.

درست است که در شهرهاى بزرگتر آن شیشه کاری و فلز کاری رایج است، اما در نهایت صنعت توریسم نیز اقتصاد بزرگی حساب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.