سوغاتی های استانبول چیست؟

سوغاتی های استانبول چیست؟

اگر تور استانبول را برای سفر انتخاب کرده اید، خرید سوغاتی را از استانبول فراموش نکنید. امکان ندارد به سفر رفت و چیزی به عنوان یادگاری برای دوست و یا خانواده خود نیاوریم. اما سر به بازارهای هر شهر و یا هر کشوری که می زنیم، اولین سوالی که در ذهن ما ایجاد می شود، اینکه چه چیزی برای سوغاتی بخریم؟ یا اصلا به عنوان نمونه سوغاتی های شهر استانبول چه می باشد؟ شهرهای ترکیه چه چیزی برای سوغاتی دارند؟ اما کار سختی نیست، کافی است از فروشندگان در مغازه ها سوال کرد یا از یکی از اهالی که در آن جا زندگی می کنند. اما ما برای شما کار را راحت تر کرده ایم و فروشگاه هایی را هم معرفی کرده ایم که دیگر به دنبال فروشگاه خوبی معطل نشوید.

سوغاتی های استانبول چیست؟

اگر هتلی که در استانبول انتخاب می کنید، در نزدیکی بازار کاپالی چارشی باشد، پس به فروشگاه درویش نزدیک هستید و می توانید روی خرید در آن جا حساب کنید. اجناسی هم چون لوازم جانبی حمام ترکی مثل حوله ۱۰۰% کتان، پارچه مخصوص حمام، روشور، دمپایی چوبی حکاکی شده، کاسه مسی و صابون های متنوع، صابون ۱۰۰% طبیعی( این صابون دست ساز  از روغن زیتون، گل سرخ، پونه کوهی و چیزهای مفید دیگر تهیه شده است) را می بینید که به شما پیشنهاد می شود از خرید از آن ها دست نکشید. حتی لیف های زیبا و دستبافتی که از موی بز تهیه شده اند و رنگ های زیبا و ۱۰۰% طبیعی دارند. دسته بزرگ و حکاکی شده صابون، خزهای رنگارنگ با طرح های زیبا، پارچه های دستبافت و شیک، چیزهای مختلف مثل پارچه های دستبافت ، قلاب بافی های جهیزیه ، لباس های نمدی و … که از هنرهای دستی مردم ترکیه می باشند و بیش از 40 یا 50 سال عمر دارند.

فروشگاه بعدی که از هر گردشگری بپرسید آن را می شناسد، فروشگاه حرملیک است که در زمینه پوشاک خواب و حوله غنی می باشد. به عنوان مثال با گشتی در فروشگاه می بینید که محصولاتی از جنس کتان برای حمام، پوشاک خواب عالی و سایر لوازم جانبی که طرح های عثمانی به صورت ظریف و مدرن روی آن ها کار شده است، موجود می باشند. از دیگر خصوصیات حرملیک وجود کافی شاپ ترکی است. با وارد شدن به این کافی شاپ مشامتان از طعم های سنتی و یا رایحه های مختلف مانند شکلات، هل، دارچین و یا بنه پر می شود. با حرف از قهوه، جا دارد که بگوییم که وسایلی که برای قهوه مورد نیاز می باشند، در این فروشگاه بزرگ می توانید تهیه کنید. قهوه جوش ظریف نقره ای، قاشق، سینی و فنجان های بسیار زیبایی را برای سرو قهوه ترک از فروشگاه تهیه کنید.

اما به معرفی فروشگاهی می رسیم که برای آن دسته از گردشگران مناسب است که به دنبال طلا و جواهر هستند. فروشگاه جم لوکمان حکیم از فروشگاه هایی است که از اواسط دهه ۹۰ تاکنون، طراحی، ساخت و فروش طلا و جواهر منحصر به فرد و دست ساز در آن صورت می گیرد. در این فروشگاه استانبول می توانید طرحی برای ساخت سفارش دهید و یا بخواهید که برای شما از سنگ ها و جواهرات مورد نظرتان، زیورآلات طراحی نمایند که قطعا منحصر بفرد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.