سورات تانی Surat Thani

شهر سورات تانی شهری مرکزی که بدلیل موقعیت استراتژیک در قرن 13 تا 17 دارای اهمیت بسیاری شد. این شهر با توجه به قرار گرفتن در دهانه رودخانه Tapi و Phum duang در دروان Srivijaya بسیار مورد توجه قرار گرفت.

Surat Thani در فاصله 644 کیلومتری جنوب بانکوک قرار دارد. مسافران و گردشگران تور تایلند با قطار و اتوبوس به این منطقه سفر کرده و با استفاده از قایق های این شهر به سواحل اطراف سفر میکنند. بندر این شهر یک بندر تجاری بزرگ در تایلند محسوب می شود. در این بندر کائوچو و نارگیل از جمله اجناسی می باشد که به سایر نقاط تایلند و جهان صادر می شود.سورات تانی بزرگترین استان جنوبی تایلند با مساحتی بالغ بر 13000 کیلومتر مربع که شامل خلیج تایلند می باشد. در این استان معروف ترین سواحل واقع شده که همه مسافران تور تایلند را مجذوب خود کرده است.

جاذبه های گردشگری و طبیعی سورات تانی Surat Thani

این شهر علاوه بر سواحل زیبا دارای جاذبه های طبیعی زیادی می باشد. Chaiya که در 54 کیلومتری شمال Surat Thani واقع شده است، یکی از شهرهای قدیمی و باستانی تایلند می باشد. به اعتقاد مردم آن منطقه که در عهد Srivijayan ، بودایی ماهایان بر این منطقه حکومت و فرمانروایی می کرده.در این شهر تعداد زیادی آثار باستانی از هزار سال پیش وجود دارد که از برجسته ترین آنها می توان به Avalokitesvara Bidhisattva اشاره کرد که امروزه در موزه ملی بانکوک نگهداری می شود.مناظر اصلی Chaiya ، Wat Phra Borommathat و موزه ملی Chaiya در کنار هم در قسمت غربی شهر قرا ر دارند. مشخصه اصلی مقبره Chadi آن است که به قرن 9 بر می گردد و یکی از معدود بازمانده های معماری دوره Srivijayan می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.