سفر با تور ترکیه در فصول مختلف

کشور ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که در دسته مهمترین کشورهای توریستی دنیا قرار گرفته است، و سالانه گردشگران زیادی از سر تا سر دنیا با تور ترکیه به این کشور سفر می کنند. حتی بر میزان سالیانه این گردشگران سال به سال افزوده می شود. علاوه بر این که امکانات موجود در تور ترکیه در سفر به این کشور مهم می باشد، قبل از هر چیز باید اشاره کرد که هر فردی دارای طبع خاص خودش می باشد و ممکن است بنا به شرایط آب و هوایی آن مکان، آنجا را به عنوان محلی برای تفریح و استراحت انتخاب کند. حتی گذشته از آب و هوا نیز موضوع مطلع شدن از وضعیت آب و هوایی به دلیل تفاوت آب و هوا در محل های زندگی لازم می باشد.

سفر با تور ترکیه در فصول مختلف

البته کشور ترکیه به دلیل آب و هوای مناسبی که دارا می باشد، باعث شده است بسیاری از گردشگران و مسافران تور ترکیه را در فصول مختلف از جمله بهار، پاییز و غیره انتخاب کنند و خاطراتی شیرین و به یاد ماندنی در این کشور برای خود و خانواده شان بسازند. پس یکی از دلایل ازدحام جمعیت در این کشور، نقش آب و هوا می باشد. یکی از مهم هایی که در طی سفر با تور ترکیه برای مسافران بسیار جذاب و دیدنی است، وجود کوه های بلند و دریاهای آزاد در کشور ترکیه می باشد که توسط آن ها احاطه شده است. جدای از آن، درباره آب و هوای کشور ترکیه این گونه باید شرح داد که دارای تنوعی عجیب می باشد و آن هم به دلیل آب و هوایی مدیترانه ای تا آب و هوایی قاره ای است. مناطق شمالی ترکیه آب و هوای اقیانوسی دارد، در حالی که مناطق جنوب آن دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. آب و هوای حاکم در مناطق داخلی نسبتا خشک و قاره ای است. بنابراین شما می توانید با اقامت در یک روز در ترکیه چهار فصل را تجربه کنید. به طورکلی ترکیه چهار منطقه آب و هوایی دارد :

  • سواحل جنوب و سواحل غرب با آب و هوایی مدیترانه ای
  • سواحل دریای سیاه با تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل و مرطوب
  • بخش های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب وهوایی کوهستانی
  • بخش های مرکزی فلات آناتولی با آب و هوای نسبتا خشک قاره ای

بهترین زمان برای سفر به ترکیه، بهار و پاییز است. در این فصول هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد می باشد. مناطق جنوبی ترکیه بیشتر در فصل تابستان و مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر در فصل زمستان مورد توجه گردشگران است. درطول سردترین ماه های فصل زمستان، دی و بهمن، اختلاف زیادی میان درجه حرارت ناحیه های ساحلی ازجمله سواحل جنوب، سواحل غرب و سواحل دریای سیاه و مناطق سرد داخلی مشاهده می شود. در نواحی مرتفع شرقی، زمستان ها طولانی تر و سردتر هستند. در نواحی کوهستانی و شمال ترکیه باران بسیار و به صورت منظم می بارد ؛ ولی هرچه از سمت غرب به شرق می رویم از مقدار باران کاسته می شود. گرم ترین ناحیه در تابستان ترکیه در آناتولی جنوب شرقی است. میزان بارندگی در این نواحی نصف نواحی ساحلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.