ساگرادا فامیلیا

در نقطه زیبایی از بارسلون، شهری در اسپانیا که مطمئنا به گوش شما آشنا می باشد، نمایی از یک کلیسای بسیار بزرگ و زیبا به چشم می خورد که به نام ساگرادا فامیلیا می باشد. نام این کلیسا به معنی خانواده مقدس می باشد و یکی از بزرگترین کلیساهای کشور اسپانیا می باشد.

کلیسای کاتولیک ساگرادا فامیلیا در سال 1882 میلادی شروع ساختش بود و هنوز هم تمام نشده است. و این احتمال وجود دارد که ساخت آن تا سال 2026 ادامه پیدا کند. طراح ساخت ساگرادا فامیلیا، معماری به نام آنتونیو گائودی می باشد که از کارنامه کاری این طراح حرفه ای می توان به طراحی ساختمان خانواده کازامیلا اشاره کرد. هم چنین این کلیسای بسیار بزرگ از معروفترین کلیساهای شهر بارسلون می باشد.

ساگرادا فامیلیا

دلیل دیگری که باعث شهرت این کلیسا شده است، نام آن است که به نام  Temple Expiatori de la Sagrada Famíliaشناخته شده است.

 هم چنین این کلیسا، کلیسای کاتولیک های مسیحی است و همان طور که اشاره کردیم توسط آنتونی گائودی طراحی شده است.

گفتنی است این ساختمان دارای دو برج کوچک می باشد، که از جاذبه های این ساختمان حساب می شوند. با کنار هم قرار گرفتن این دو برج، زیبایی آنها دو چندان شده است زیرا عظمت آن را به نمایش گذاشته است.

ساگرادا فامیلیا

 تعداد این برج ها، ۱۸ برج می باشد که به صورت مجزا در کنار هم هستند، که واقعا نمای زیبایی به بنا بخشیده اند. در ضمن این برج ها در خود مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و مبلغان را دارند. در بلندترین برج این کلیسا، مجسمه عیسی قرار دارد.

از دیگر جاذبه های این بنا جزئیات هندسی و نمادگرایی های ساخته شده در نمای آن است. ایده اصلی ساخت این کلیسا برای تثبیت دین مسیحیت بود. در آن زمان عقاید ضدمسیحی به سرعت در حال رشد بود و به همین دلیل می خواستند به این طریق مردم را به کلیساها بازگردانند. ساخت بنا با نظارت معمار مشهوری به نام فرانچسکو د پاولا دل ویلار آغاز شد. یک سال بعد، خود آنتونیو گائودی که طراح و معمار اصلی ساختمان است، کار نظارت را به عهده گرفت. طراحی اولیه این ساختمان که توسط دل ویلار انجام شده بود نیز بسیار زیبا بود اما طرح گائودی بسیار بهتر از آن آن. گائودی در سال ۱۹۲۶ میلادی از دنیا رفت. در آن زمان فقط بخش کوچکی از کلیسا ساخته شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *