ساردینیا

جزیره ای در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه که همراه با جزایر کوچک دیگر می باشد، این جزیره ساردینیا نام دارد. ساردین تلفظ ایتالیایی نام این جزیره می باشد، و به عبارتی یکی از مهم ترین جزایر ایتالیا است.

این جزیره پس از سیسیلی که خود جزیره ای بزرگ در ایتالیا است، جز جزایر بزرگ در مدیترانه به حساب می آید. دلیل داشتن این خصیصه این است که، مساحت آن به طول 270 و عرض 120 کیلومتر مربع می باشد. جزیره ای کوهستانی بسیار زیبا که در بلندترین نقطه آن مونتی دل جنارجنتو می باشد و به ارتفاع 1834 متر می باشد.

ساردینیا

مشاغل عمده در این جزیره بسیار زیبا، دامداری و کشاورزی  می باشند، زیرا مناسب ترین نقطه برای زراعت کامپیدانو (Campidano) در جنوب غربی جزیره می باشد، هم چنین به دلیل این نقطه زراعت، پرورش انگور، زیتون و تنباکو رایج می باشد.

صنایع مهم دیگر این جزیره را ماهیگیری و استخراج معدن سرب، روی، مس و نمک می دانند.
 
این جزیره پر از جاذبه دارای شهر های بزرگی می باشد، که کالیاری (Cagliari)، نورو (Nuoro)، ساساری(Sassari) از جمله این شهر ها هستند. هم چنین دارای بندری زیبا و بزرگ می باشد که به نام بندر باستانى اوستیا (Ostia) می باشد و جهت حمل و نقل گندم سیسیل و ساردین بوده است. به دلیل باقی ماندن آثاری از این بندر باستانی، این مکان به مکانی تاریخی جهت بازدید گردشگران تبدیل شده است.
 
غاری زیرزمینی :
وجود غاري در ويلاي سيلويو برلوسكني دراین  جزيره براي اولين بار افشا شد.

اين غار زيرزميني بزرگ حاوي یک استخر شنا با كف موزائيكي است كه عكس پوزئيدون خداي درياها در اساطير يونانيان بر روي آن كشيده شده است. اين غار با پله و راهروي مخفي به بقيه ويلاي برلوسكني به نام ويلا سرتوسا متصل مي شود. گمان مي رود اين غار در سال 2004 احداث شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.