ساحل-آفتابی

ساحل آفتابی

در کشور بلغارستان اقامتگاه های ساحلی بسیاری می باشد؛ اما یکی از بزرگ ترین و معروف ترین این اقامتگاه ها ساحل آفتابی و یا سانی بیچ می باشد که در بلغارستان بسیار شهرت دارد. این اقامتگاه بسیار زیبا که هر ساله گردشگران زیادی را به طرف خود جذب می کند، ساحلی بسیار زیبا و تیمز و در کنار دریای سیاه بلغارستان قرار دارد. هم چنین این ساحل نزدیک به شهر نسبار است، شهری که در لیست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است.
‏ بزرگی و وسعت زیاد سانی بیچ باعث شده است تا قسمت پهناوری از این ساحل به آن اختصاص پیدا کند و هم چنین با وجود ده ها رستوران و کافه، و تعداد زیادی فروشگاه این زمینه فراهم شده است تا توجه بسیاری از توریست ها به آن جلب شود و به این منطقه سفر کنند.

البته فصل گردشگری در این منطقه از ماه می تا ماه اکتبر می باشد که اگر بخواهیم آن را با ماه های خود تطبیق دهیم، خرداد تا آبان می باشد. ‏

ساحل آفتابی

1. نمایی از ساحل آفتابی

متوسط دمای آب و هوا در این منطقه در فصل تابستان به 27 درجه سانتیگراد می رسد. هم چنین نوار ساحلی این منطقه 10 کیلومتر طول دارد و در ‏بعضی جاها عرض آن به 60 متر می رسد. این ساحل زیبا خصیصه ای زیبا و دیدنی دارد، این که دارای شن های طلایی، تپه های شنی طبیعی، دریای عمیق و پاک می ‏باشد. اقامتگاه سانی بیچ به دلیل داشتن طبیعت پاکیزه جایزه ی بین المللی پرچم آبی ‏‎(Blue Flag)‎‏ را به خود اختصاص داده است.‏

از جاذبه های این منطقه می توان به بزرگترین بندر قایق های بادبانی آن اشاره کرد که در دریای سیاه بلغارستان در اقامتگاه سنت ولاس قرار دارد که در نزدیکی سانی بیچ می باشد. ‏ منطقه ای با بیش از 200 رستوران که دارای موزیک زنده می باشند و بسیاری از خانواده ها و کودکان می توانند از این رستوران ها استفاده کنند.

ساحل آفتابی

2. ساحل آفتابی در بلغارستان

هم چنین علاوه بر این موارد، سانی بیچ دارای کلوپ های بازی، برنامه های انیمیشن، اسب سواری، استخرهای شنا، سرسره و منوهای مخصوص کودکان می باشد. گفتنی است خانه تسخیر شده در این مکان قرار دارد که رو به روی هتل پیرین قرار دارد و یکی از جاذبه های توریستی می باشد که توجه بسیاری از گردشگران به این منطقه جذب شده است.

دیگر جاذبه هایی که به آن می توان اشاره کرد، پارک های آبی متعددی می  باشد که در سانی بیچ وجود دارد مانند اکشن آکوا پارک ، کوبان آکوا پارک، آکوا پارادایس در نسبار و پارک آبی ‏کوچک دزدان دریایی که بسیار جالب و زیبا می باشند.

اگر به دنبال ورزش در این منطقه هم باشید، می توانید ورزش ها و فعالیت های مختلفی را در این منطقه انجام دهید و تجربه کنید.  مانند موج سواری، چتربازی، اسکی روی آب، قایق رانی، ‏قایق های پدالی، اسکوتر، والیبال ساحلی، تنیس، مینی گلف، بولینگ، اسب سواری، که حتی می توان برای امتحان آن ها در تورنمنت های ‏ورزشی شرکت کنید و یا از سالن های بدنسازی این محدوده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.