سائو جرج

از بین تمام جزایر و یا کشورهایی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، بعضی از آن ها مکان هایی بسیار زیبا و باور نکردنی هستند. مانند، کشور پرتغال که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور لیسبون و زبان رسمی آن ها پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است.

سائو جرج یکی از جزایر زیبا در دنیا، واقع در قلب کشور پرتغال می باشد که در اعماق زیبایی این کشور قرار گرفته است. جزیره ای در مرکز آزور، مجمع‌الجزایری که متعلق به کشور پرتغال است و در اقیانوس اطلس در ۱۵۰۰ کیلومتری غرب لیسبون قرار گرفته‌است، می باشد.

سائو جرج

این سرزمین زیبا، جزیره ای متشکل از نه جزیره آتشفشانی، تعدادی جزایر کوچک و تپه‌های دریایی بسیار زیبا می‌باشد که مساحت آن ۲۳۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدودا به ۳۰۰ هزار نفر می رسد. این منطقه و یا به عبارتی جزیره بسیار زیبا و دیدنی سائو جرج یکی از دو مناطقی می باشد که خود مختار کشور پرتغال است و پایتخت آن شهری بندری به نام  پونتاداگاوا واقع در جزیره سائومیگل می‌باشد.

این سرزمین بسیار زیبا و پر از جاذبه، سائو جرج، به وسیله یک تنگه 15 کیلومتری از جزایر همسایه، پیکو و فایال جدا شده است.

این جزیره بسیار زیبا، جزیره ای است طویل با صخره های بلند و چشمگیر که 9 هزار و 500 نفر جمعیت را در خود جای داده است. خصوصیتی که این جزیره گردشگری بسیار زیبا را از جزایر دیگر در آزور جدا و یا متمایز کرده است، باریک و بلند بودنش می باشد.

شرح به وجود آمدن این جزیره، به این صورت بوده است که این جزیره از شکاف سنگ های آتشفشانی و فرسایشی که در اقیانوس ها واقع بوده اند، به وجود آمده است.

از نشانه های آتشفشانی بودن این سرزمین دیدنی، خطوط مخروطی است که در امتداد جزیره کشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.