ریو دژنیرو

ریو دژنیرو شهری بسیار زیبا و دومین شهر بزرگ برزیل در واقع نیز جز سومین منطقه شهری بزرگ آمریکای جنوبی می باشد. نام این شهر به معنای رودخانه ژانویه که به اختصار ریو نام برده می‌شود، است و جمعیتی برابر با 6.3 میلیون نفر می باشد، که باعث شده است جز ششمین شهر بزرگ آمریکا و 26 امین شهر بزرگ جهان محسوب شود. این شهر با نام منظر کوه و دریا در یونسکو به ثبت رسیده است. 

توریستی بودن این شهر نه تنها به دلیل زیبایی اش می باشد، بلکه به دلیل داشتن منظره ای از کوه و دریا می باشد. حتی دلیل دیگر این محبوبیت، قرار گرفتن در کناره های انبوهی از جنگل و سواحل و خلیج های اقیانوس اطلس می باشد. شهری که در سال 2016 میزبان بازی های المپیک تابستانی خواهد بود.

این شهر زیبا، دارای 3 ساحل به نام های کپاکاپانا، ایپانما و لبلان می باشد. این سواحل را به نام بهشت موج سواران نیز می شناسند. شناگران و موج سواران می توانند به صورت برهنه به شنا رفته و حمام آفتاب نیز بگیرند. هم چنین شامل شرایط حمام آفتاب گرفتن و مجو سواری معروفیت این ساحل را دو چندان کرده است. 

این شهر به شادترین شهر دنیا مشهور است و بعد از سائوپائولو دومین شهر بزرگ برزیل می باشد. هم چنین شهر ریو به خاطر برگزاری جشن کارناوال، سواحل، فوتبال، موسیقی و طبیعت زیبایش بسیار معروف است.

ریو دژنیرو

1. تصویری از ریو دژنیرو

از دیگر جاذبه های شهر ریو که هر ساله گردشگران زیادی را به این سواحل می کشاند، نیز وجود مجسمه ای بزرگ می باشد که بزرگ ترین مجسمه دنیا می باشد و در۷۱۰ متری بالای کوه کورکووادو (corcovado) قرار دارد. این مجسمه ۳۸ متر ارتفاع دارد که شمایل عیسی مسیح را به تصویر کشیده اند. گویی تمام ریو را به آغوش کشیده است.

با تله کابین سانتا ترزا می توانید به بالای این کوه رفته و علاوه بر اینکه این مجسمه جالب را مشاهده خواهید کرد، شاهد شهر ریو زیر پاهایتان، کوه کله قندی، درباچه رودریگو دی فریتاس، سواحل کوپاکانا و ایپانا، استادیوم ماراکانا خواهید بود و بسیاری قسمت های دیگر از شهر ریو که مطمئنا برایتان جذاب خواهد بود. 

کوهی که از آن صحبت کردیم، به نام شوگر لوف یا کله قندی دارای 395 متر ارتفاع می باشد که گردشگران به بالای آن رفته و از آنجا چشم انداز زیبایی از اقیانوس اطلس و بخشی از شهر ریو را می توانند ببینند.

ریو دژنیرو

2. مجسمه عیسی مسیح

درباره ورزشگاهی بزرگ هم عارض می شویم که به نام ماراکانا می باشد و نیز قرار است بازیهای جام جهانی 2014 و المپیک 2016 در آن برگزار شود به دلیل اینکه از شهرت جهانی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.