رود آرنو
رودی زیبا و دیدنی در ناحیه توسکانی ایتالیا می باشد که منظره ای زیبا را برای این ناحیه به وجود آورده است. این رود به نام رود آرنو می باشد که رودی مهم و اصلی در ایتالیا است. رودی که باعث شده است توجه بسیاری از گردشگران به این نقطه کشیده شود. طول این رود به اندازه ۲۴۰ کیلومتر می باشد و به دریای لیگوریا می‌ریزد.

از دیگر زیبایی ها و خاصیت های گردشگری این رود پر از جاذبه، قرار گرفتن آن در شهر فلورانس می باشد، که آن را به شهری مهم و بازرگانی تبدیل کرده است و باعث شده است تا شهرتی هم به این شهر زیبا دهد. به این علت می باشد که در قرون وسطی و عصر رنسانس آثار معماری متعددی در آن ساخته شده است و به همین دلیل رونق و اهمیت آن بیشتر شده است.

رود آرنو

1. رود آرنو

مشخصات این رود دیدنی
موقعیت این رود در دامنه های کوه فالترونا می باشد که در رشته کوه آپنین واقع در ایتالیا می باشند، این رود از آن قسمت سرچشمه گرفته و با تغییر مسیر از آرتزو به سمت غرب و شمال حرکت می کند. هم چنین این رود از طریق رود و آبراه کیانی به رود تیبر پیوند دارد.

در میانه های مسیر این رودخانه بسیار زیبا، دره ای وجود دارد که از لحاظ حاصلخیزی بسیار خوب است و والدارنو نامیده می شود. سپس در پایین فلورانس و در گالفولینا وارد یک تَنگ شده و با ادامه مسیرخود به سمت غرب، از شهرهای امپولی و پیزا گذشته و در پایان پس از طی مسیری ۲۴۰ کیلومتری به دریای لیگوریا می‌ریزد. گفتنی است که رودهای سیوه، پسا، السا و ارا در طول مسیر این رودخانه به آن می‌پیوندند.

رود آرنو

2. ساحل کناری رود آرنو

از خصوصیات این رود دیدنی باید به سیل خیز بودن آن اشاره کرد، زیرا چنین اتفاقی در سال 1966 افتاد و باعث آب گرفتگی فلورانس و وارد شدن خسارات سنگینی به این شهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *