دیوار برلین

دیوار برلین در سال 1961 توسط جمهوری دموکراتیک آلمان در غرب برلین که بخشی کاملا برش خورده از شهر برلین است ساخته شد.

برجهای مراقبت که در حاشیه دیوار برلین واقع شده اند به حفاظت از کشور کمک می کنند. زیرا این برج ها در خارجی ترین بخش کشور مستقر شده اند و در معرض تهاجمات بیگانه ای هستند که نمی توان احتمال رخداد آنها را نادیده گرفت و در صورت رخداد، مهاجمان بیگانه از طریق همین مکان به کشور وارد می شوند.

دیوار برلین

دیوار برلین مرز طولانی تر داخلی آلمان، آلمان شرقی و غربی را از هم جدا می کند و تشکیل یک مرز می دهد. این دو مرز هر دو نماد یک پرده ی آهنین میان قطعه شرقی و ملل اروپای غربی هستند. پیش از بنای دیوار حدود 4.5 میلیون آلمانی از شرق می آمدند و در منطقه ممنوعه مهاجرتی قطعه شرقی پناه می گرفتند و به هنگام عبور از مرز توسط GDR متوقف می شدند. افرا د به راحتی می توانستند از غرب برلین از مسیر این دیوار به هریک از کشورهای غربی سفر کنند. از سال 1962 تا سال 1989 ساخت دیوار تقریبا مانع از ورود مهاجر از کشورهای اورپای غربی شد . از زمان بنای دیوار تا کنون تعداد 5000نفر تلاش کردند که به آلمان بگریزند اما به علت ساخت این دیوار غول پیکر موفق نشده اند.

نام محلی

در طول زمان نام های متعددی به دیوار که همچنان با ایفای نقش خود در تاریخ پابرجا مانده است داده شده است . نام رسمی که به دیوار برلین داده شده است دیوار حفاظتی ضد فاشیستی است . و در زبان آلمانی با عنوان محلی beliner mauer شناخته شده است. در طول دوره آشوب این دیواربه عنوان دیوار ننگ شناخته می شد. این دیوار به عنوان یکی از قدرتمندترین نقاط تحول تاریخ در زمینه حفاظت از مردم کشور آلمان همچنان پابرجاست.

دیوار برلین

یکی از بهترین نقاط مقصد تاریخی که کل شهر برلین را می توان از آنجا نظاره کرد! اما اکر کسی برای بازدید به برلین یا دیگر نقاط آلمان بیاید و از این دیوار دیدن نکند، موقعیت بزرگی را از دست داده است. از بهترین مواردی که می توان در مورد دیوار خاطر نشان کرد طول و ارتفاع این دیوار است.

بازدیدکنندگان در صورتی که بخواهند از نمای نزدیکتری دیوار را ببینند تنها باید مبلغ ناچیزی را بپردازند و سایر مبالغ مربوط به بازدید این دیوار به آژانس های مسافرتی بستگی دارد که برای دیدن این دیوار طرف قرارداد هستند. پیش بینی می شود که هرکس به آلمان سفر می کند، از این دیوار دیدن خواهد کرد و بازدید از شهر برلین آنها را وادار به دیدن از محل این دیوار خواهد کرد.

آلمانی های شرقی و غربی تا سال 1961 به سهولت می توانستند در میان بخشهای شرقی و غربی برلین جابه جا شوند. با این وجود بیشتر افراد ی که در برلین شرقی ساکن بودند به برلین پررونق غربی تمایل داشتند و آهسته آهسته به این بخش تغییر مکان می دادند. بر اساس این هشدار مقاما ت برلین شرقی در 12 آگوست 1961 تصمیم گرفتند که مرزهای غربی را ببندند و فردای آن روز مرز برلین غربی  با سیم ها ی خاردار گذاشته شد که بعد ها دیوارهای مرتفع جایگزین آن شد.

مجموع 20 انبار بزرگ و 304 برج دیده بانی نیز در تمام طول این مرز 155 کیلومتری ساخته شد. دستورات سختگیرانه ای به سربازان مبنی بر دنبال کردن و گرفتن افرادی که قصد عبور از مرز را داشتند داده می شد. با این وجود این وضعیت نمی توانست چندان به طول بیانجامد و در 9 نوامبر 1989 جهان شاهد سقوط دیوار برلین شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *