دیدنی های شهر بانکوک

کاخ مرکزی گراند پالس

کاخ مرکزی گراند پالاس یکی از آثار فاخر بانکوک است. در دوران حکومت سلسله کرونگ این کاخ به دستور پادشاه رامای اول ساخته شد. این کاخ برای اقامت پادشاه و خانواده سلطنتی ساخته شد. به طور کلی این کاخ دارای سه بخش اصلی می باشد:

  • پرامحاپراسات
  • پرار اچ مان تین ستان
  • معبد پراسی راتانا ساسادارام

این کاخ در مساحتی بالغ بر 53 هکتار ساخته شد. در ابتدا کارخ گراند پالس برای اقامت خانواده سلطنتی بنا شد. نحوه ساخت به شیوه سنتی تایلندی بود ولی در دران رامای چهارم و پنجم به دلیل تاثیر پذیری از فرهنگ غربی شکل کاخ مانند ساختمان های غربی شد. امروزه این کاخ به یکی از محل های مورد علاقه مسافران و گردشگران تور بانکوک برای بازدید شده است.

این کاخ از چندیدن تالار مختلف ساخته شده که در ادامه به توضیح هرکدام از این تالارها می پردازیم.

تالار دسیت محاپراست : این تالار با هدف برگزاری مراسماتی مانند جشن ، مراسمات مذهبی و مراسم تدفین پادشاه و همسرش قبل از سوزاندن بود. نام قدیمی این تالار پراتی ننگ انترا پسیک محاپراست بود که بعدها به دسیت محاپراست تغییر نام پیدا کرد.

تالار آپان پیموک پراست : این تالار که در نزدیکی تالار دسیت محاپراست واقع شده است محلی برای رانندگی و سوار کاری پادشاه بود. در این مکان انواع ماشین های سلطنتی و فیل و اسب نگهداری می شد. علاوه بر این مراسماتی مانند رژه های سلطنتی نیز در این مکان برگزار می شد.

 

تالار پیمان راتایا : در دوران پادشاهی رامای ششم این تالار به منظور اقامت  ایشان ساخته شد. علاوه بر این در این تالار مراسماتی مانند اهدائ جوایز ، اعطای لوح تقدی و درجات و همچنین برگزاری مراسمات تشیع جنازه خاندان سلطنتی قبل از آنکه به تالار دسیت محاپراسات برده شود استفاده می شد.

تالار جاک گیری مهاپراست : در سال 1886 میلادی به دستور رامای پنجم به منظور برگزاری مراسم استقبال از پادشاهان و مقامات دولتی که به تایلند می آمدند ، ساخته شد.

 

تالار نمایش جامه و سکه : در این تالار لباس های سلطنتی و سکه های قدیمی که مربوط به سلسله پادشاهی تایلند می باشد نگهداری می شود. این مکان برای بازدید مسافران و گردشگران تور بانکوک آزاد می باشد و از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران تور بانکوک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *