استانبول

استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگ و اقتصاد این کشور است. این شهر به دلیل قرار گیری در تنگه بسفر بین دریای سیاه و دریای مرمر  پل بین آسیا و اروپا محسوب میشود. مردم این شهر به لحاظ مذهبی اکثرا مسلمان هستند. این شهر در سال 1453 به دست سلطان محمود عثمانی فتح و از آن به بعد استانبول نام گرفت. شهر استانبول که اکثر آن را مسلمانان تشکیل داده اند از آزادی اعتقادی و اجتماعی بالایی برخوردار است. مسلمانان ، مسیحی ها و یهودی ها و دیگر ادیان در کنار یکدیگر در صلح و آرامش زندگی میکنند.

جاذبه های استانبول

استانبول با توجه به قدمت و تاریخی که پشت سر گذاشته است دارای مناطق دیدنی و تاریخی زیادی است. مهمترین این مناطق میتوان به ایا صوفیه ، قصر توپی کاپی ، مسجد سلطان احمد ، صومعه سیسترن ، کلیسای ناجی مقدس ، کاخ دولماباغچه ، پل بسفر و … از جمله مناطق تاریخی و گردشگری این شهر محسوب میشوند.آثار تاریخی استانبول در نمایشگاه های گالاتاهای و موزه نظامی به معرض نمایش گذاشته شده اند. شهر استانبول دارای جاذبه های طبیعی غنی میباشد. محله های زیبا ، تپه سرسبز و زیبای کاملیکا  که در بالای این تپه یک کافه و یک پارک چشم نواز واقع شده و جایگاه جوانان و گردشگرانی است که از سراسر دنیا به این شهر سفر کرده اند. جزایر پرنسس که شامل 9 جزیره می باشند نیز از دیگر جاذبه ها طبیعی استانبول است. در این جزیره ورود خودرو ممنوع است . منطقه ای بکر و دست نخورده با انواع پوش های گیاهی بخصوص درختان کاج سر به فلک کشیده شده وعمارت های چوبی مجلل که میتواند برای شما جالب و جذاب باشد و شما میتوانید در این منطقه آرام به گردش و تفریح بپردازید. استانبول از زمان های گذشته جایگاه گیاهان و گل های فراوانی بوده است. در قرن 18 پارکی به نام پارک لاله در استانبول ساخته می شود که در آن اکثر پوشش های گیاهی به خصوص گل لاله پرورش داده شد. این پارک به دلیل وجود گل های لاله گوناگون و رنگین و زیبایش به پارک لاله معروف است.

 

شما در استانبول میتوانید از جاذبه های گردشگری زیادی دیدن کنید که نظیر آن را در هیچ جای دنیا نمیتوانید یافت کنید. مدرسه 400 ساله عثمانی به نام پاشاسینان که به نوع خود میتواند جالب و جذاب باشد. این مدرسه شما را به زمان عثمانی برمیگرداند و شما میتوانید با نحوه تدریس در زمان عثمانی آشنا شوید. قدمت این مدرسه یادآور اهمیت تحصیل و کسب علم در ترکیه و بخصوص استانبول می شود. اگر میخواهید خستگی سفر را از تن خود بیرون کنید حمام ترکی معروف استانبول را به شما پیشنهاد میکنیم. در این حمام ها خدمات ماساژ و مشت ومال ارائه میشود و شما میتوانید در این حمام ها تنی به آب زده و با یک ماساژ خوب و عالی تمام خستگی خود را به در کنید. استانبول به دلیل نزدیک بودنش به تنگه بسفر دارای دارای تفریحات آبی می باشد که شما میتوانید از این تفریحات لذت ببرید.قایق سواری ، غواصی ، شنا و… نمونه هایی از تفریحات آبی در استانبول می باشد. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و میخواهید یک سفر متفاوت را تجربه کنید شهر استانبول منتظر شماست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *