دو جاذبه جهانی

دو جاذبه جهانی دبی

 • آیا سفر دبی برای شما جالب می باشد ؟
 • آیا همه تفریحات دبی را میشناسید؟
 • چقدر جاذبه های دیدنی دبی را میشناسید ؟
  دبی مارینا

  دبی مارینا


  با ما باشید با دو جاذبه جهانی دبی . دبی مارینا منطقه ای در دبی می باشد که به عربی آن را مسحی دبی معرفی میکنند. دبی مارینا منطقه است که دارای یک کانال آب مصنوعی می باشد که شادابی خود را مدیون خلیج فارس می باشد که به طول 3 کیلو متر به داخل خشکی کشیده شده است . ساخت و ساز بناهای مسکونی در این منطقه زیبای خاصی به آن بخشیده است. بعد از اتمام بروژه ساخت خانه های مسکونی بیش از 120.000 نفر در برج ها و ویلاهای آن مسقر خواهند شد. در حال حاظر دبی مارینا بزرگترین مارینای جهان می باشد که به دست انسان ساخته شده است. مرحله اول این پروژه تکمیل شده است.این پروژه از False Creek در ونکوور، BC، کانادا، الهام گرفته شده است. با توجه به نزدیک بودن آن به دریا نمونه زیادی از حیات وحش دریایی مانند نهنگ ها و کوسه ها در آن قرار گرفته است.  مارینا محلی می باشد که بازدید کنندگان می توانند در محیطی لوکس و راحت در اسکله، آرامش را تجربه کنند و از تور دبی لذت ببرند. 

  توسعه مارینا

  مهندسین آب های خیلج فارس را به محل مورد ساخت آورده اند تا آب نمایی ساخته شود که در دنیا همتا نداشته باشد.آب رویی به طول 3 کیلو متر را از بیابانهای اطراف مارینا را حفر کرده اند. این منطقه با 8 کیلو متر پیاده روی تزیین شده است که شامل مجموعه ای از کافه ها و رستوران ها در امتداد اسکله می باشد. جالب است بدانید مارینا یکی از جالب ترین ساخته های دست بشر در دنیاست.

  فاز اول این پرژه که به پایان رسیده است مساحتی برابر با 100000 متر مربع می باشد که شامل 6 ساختمان می باشد که هزینه ای بالغ بر 1.2 میلیلارد درهم برای ساخت آن صرف شده است. جالب است بدانید نام گذاری سه تا از برج های این برج عظیم را براساس 3 سنگ قیمتی در دنیا یعنی الماس، فیروزه و مرجان نام گذاری کرده اند و 3 برج دیگر را برا ساس عطرهای عربی برداشته اند: عنبر، مشک و یاس

  فاز دوم این برج شامل ساختمانهای بسیار بلند که به صورت خوشه ای ساخته شده است . ارتفاع این ساختمانها عددی مابین 250 تا 300 متر می باشد.
  تفرجگاه مارینا یک مجتمع مسکونی می باشد که در دبی مارینا محاصره شده و در محدوده ای با دید پاناروما از دبی مارینا واقع است. این تفرجگاه مشرف به گسترده ترین و خوش منظره ترین بخشِ خلیج می باشد و در مقابل باشگاه قایقرانی دبی مارینا قرار گرفته است. تفرجگاه مارینا دارای شش برج مسکونی و ویلا با چشم اندازِ خلیج می باشد.

  برج خلیفه

  برج خلیفه

  برج خلیفه

  برج خلیفه که قبل از ساخت آن به عنوان برج دبی معرفی شده بود و بعد از ساخت آن را برج خلیفه نامیدن ، یک آسمان خراش در دبی که ارتفاع آن 829 متر می باشد . در حال حاظر بلند ترین بنای دنیا است . ساخت این بنا از 2004 میلادی آغاز شده و در سال 2009 میلادی به اتمام رسید. ساختار اولیه این برج از بتن ساخته شده است. برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد و آپارتمان می باشد که از 49 طبقه به صورت اداری طراحی شده است و در آن 4 استخر و کتابخانه برای ساکنان برج تهیه شده است . لازم است بدانید در طبقات اولیه این برج هتلی به اسم آرمانی که دارای 160 اتاق می باشد ،درست شده است. افتاحیه این برج عظیم دنیا در تاریخ 4 ام ژانویه سال 2010 بوده .برج خلیفه از 160 طبقه که با مصالحی برابر با 330 میلیون متر مکعب بتون و 31400 تن فولاد ساخته شده است. آسانسور های داخل برج 57 آسنسور می باشد. شکل این برج به صورت حرف بزرگ Y می باشد.این ساختمان مرتفع در نزدیکی مرکز خرید جدید 20میلیلارد دلاری قرار گرفته است.نمای برج از 24.000 شیشه تشکیل شده است.بیرون برج فواره های زیبایی ساخته شده است که طول آنها به 275 متر و پرتاب آب به ارتفاع 150 متر می رسد. و لامپهای که در آن طراحی شده است برابر با 6600عدد که در 25 رنگ مختلف می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *