روشهایی که توریست را بیمار میکند

دوازده روشی که مسافر را بیمار می کند

در این پست موضوعی را برررسی می کنیم با عنوان، دوازده روشی که مسافر را بیمار می کند، که به شما کمک می کند در هنگام سفر از سلامتی خود و همراهانتان مراقبت کنید.

 

دوازده روشی که مسافر را بیمار می کند

دوازده روشی که مسافر را بیمار می کند

 

1. نوشیدن مقدار زیادی آب شیر

اگر در سفر داخلی هستید، نوشیدن آب شیر به احتمال زیاد مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد، اما اگر در سفر بین المللی هستید، باید بیشتر مراقب باشید. در آب بعضی از کشورها ممکن است باکتری هایی وجود داشته باشد که با بدن محلی ها سازگار ولی با سیستم گوارش شما ناسازگار باشد.
بهترین کار این است که از آب بطری استفاده کنید، در بیشتر موارد با استفاده از فیلتر های ریز، آلودگی ها و باکتری های مضر از آب بطری جدا می شوند. اما مواظب باشید که از شرکت های معتبر استفاده کنید. در بعضی مناطق، بطری های خالی استفاده شده را از آب شیر پر می کنند و می فروشند.
توجه کنید که معمولاً قالب های یخ از آب شیر درست می شوند، پس سعی کنید از خوردن آب و نوشیدنی ها همراه یخ، خودداری کنید. بهتر است قبل از سفر، در مورد وضعیت آب های شیر مقصدی که می خواهید به آن سفر کنید، اطلاعات کسب کنید.

2. خوردن غذاهایی که توسط آب شیر شسته شده اند

به طور مشابه، اگر غذایی را بخورید که در آب شیر شسته شده (و از همه بدتر در تشت آبی که میوه ها و غذاهای دیگر نیز در آن شسته شده اند)، به احتمال زیاد باکتری های آب به غذا منتقل می شوند. بعضی از میوه ها و سبزیجاتی که از روی زمین برداشت می شوند، نظیر کاهو، پیاز و سیب زمینی آلودگی های زیادی دارند و به راحتی تمیز نمی شوند.

3. فرو بردن دستان در داخل جیب های پشت صندلی هواپیما

بعضی از هواپیماها بسیار کثیفند و دیر به دیر تمیز و ضدعفونی می شوند. خصوصاً قسمت های تنگ و عمیق کمتر تمیز می شوند. سعی کنید فقط برای مطالعه اطلاعات ضروری هواپیما دست خود را در جیب های پشت صندلی هواپیما فرو کنید و غذا و وسایل خود را در داخل آنها قرار ندهید.
البته بهتر است این موضوع را در مورد دیگر سطوح هواپیما نیز رعایت کنید. بعضی ها هنگام ورود به هواپیما، صندلی و اطراف آن را با استفاده از مایع ضدعفونی کننده، تمیز می کنند.

4. استفاده از لیوان های کثیف و بدون پوشش در اتاق هتل ها

در بسیاری از هتل ها لیوان های داخل اتاق به ندرت تمیز می شوند. مسئولان خانه داری، در صورت کثیف بودن لیوان، آنرا با استفاده از پارچه هایی (به احتمال زیاد کثیف) خشک می کنند. دقت کنید، در صورتی که روی لیوان ها با پوشش و مرتب نبودند، از آنها استفاده نکنید یا حتی المقدور آنها را با آب داغ بشویید.

5. نیاشامیدن آب، خصوصاً هنگام پرواز

بعضی از نکاتی که در این مقاله آورده شده، ممکن است در بعضی شرایط و مقاصد خاص فرق کند، اما این مورد در هر شرایط و مکانی صدق می کند. بدن شما به آب نیاز دارد و این نیاز خصوصاً زمانیکه خسته و بین انواع آلودگی ها محصور هستید، بیشتر می شود. کمبود آب نه تنها شما را نسبت به حشرات موذی آسیب پذیر تر می کند، بلکه در صورت عفونت، سخت تر بهبود خواهید یافت. در نظر داشته باشید که نوشیدنی های متفرقه از جمله قهوه، انتخاب های مناسبی برای آبرسانی به بدنتان نمی باشند.

6. تغییر رژیم غذایی

خوردن غذاها و نوشیدنی های محلی، یکی از جذاب ترین بخش های سفر می باشد، اما تغییر کامل رژیم غذایی ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. اگر در خانه بیشتر میوه و سبزیجات می خورید، تغییر ناگهانی رژیم به خوردن غذایی هایی نظیر کباب و دیگر غذاهای گوشتی در سه وعده، کار درستی نمی باشد. بهتر است، دو وعده غذایی را مانند رژیم غذایی همیشگی تان، و یک وعده را از غذاهای محلی صرف کنید. در ضمن اگر مدت طولانی اقامت دارید، بهتر است از روزهای اول، غذاهای محلی را امتحان نکنید و به مرور زمان آنها را تجربه کنید، تا سیستم بدنتان با آنها وفق یابد.

7. غذا خوردن در یک رستوران خلوت و دور افتاده

غذای فاسد و آلوده برای مسافران بسیار خطرناک است. یک مشخصه تازه بودن غذاهای رستوران، تعداد افراد محلی که در آن غذا می خورند، می باشد. زیرا معمولاً محلی ها جاهایی که غذای خوب ارائه می دهند را بهتر می شناسند. رستورانی که خلوت است، به احتمال زیاد، مواد غذایی اش از چند روز پیش اضافه مانده و همان را به شما ارائه می دهد.

8. خوردن غذای نجوشیده و میوه با پوست

بهتر است در مسافرت فقط از غذاهای جوشانده شده و پوست کنده شده استفاده کنید. میکروب ها توسط جوشاندن از بین می روند، از طرفی در بیشتر مواقع میکروب ها بر روی پوست میوه ها و سبزیجات می مانند و به داخل آن نفوذ نمی کنند.

9. زیاده روی در مصرف کافئین

ممکن است بخواهید در طول سفر خود به دلیل جت لگ، در دسترس بودن قهوه محلی خوب و داشتن زمان فراغتی کافی، قهوه بیشتری بنوشید. قطعاً بدن شما به این مقدار قهوه اضافی پاسخ خوبی نخواهد داد و افزایش کافئین سیستم معده شما را به هم می ریزد. مصرف قهوه و کافئین خود را در سطح نرمال نگه دارید.

10. کم خوابیدن

ممکن است استرس، تفریحات و هیجانات سفر باعث کم خوابی شما شود. خواب نیز همانند آب یکی از مؤثرترین سلاح ها در برابر بیماری در سفر می باشد. در واقع خواب و آب در کنار هم باعث جلوگیری از بیماری می شوند. همچنین در صورت بیماری، با خواب می توانید آنرا درمان کنید. سعی کنید در طول سفر به میزان کافی بخوابید.

11. نیاوردن داروها با خود

اگر بیماری و حساسیت خاصی دارید و باید به طور دائمی از داروهای خاصی استفاده کنید، باید آنها را همراه خود داشته باشید، تا در زمان و مکان های خاص در دسترس باشند. به دلیل مشکلات زبان، در دسترس بودن، تفاوت فرمول داروها در نقاط مختلف دنیا، آوردن دارو از خانه کار معقول تری می باشد. در بسیاری از موارد، فقط یک داروی خاص به سیستم بدن انسان پاسخ گو است و بهتر است این دارو را در سفر با خود داشته باشید.

12. شنا در آب آلوده

حضور مردم در آب نشان دهنده پاکیزگی آن نمی باشد. باکتری های مختلفی در آب ها وجود دارند که ممکن است بدن ساکنین محلی با آنها سازگار، اما بدن گردشگران با آن ناسازگار باشد. بهتر است قبل از شنا در آب به علامت ها، لوله های فاضلابی که به آب سرازیر می شوند و آلودگی ها و چربی روی سطح آب توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *