تور ارمنستان قرار است شما را با منطقه دیدنی دلیجان ارمنستان آشنا کند . بله درست متوجه شدید  دلیجان ارمنستان !

شاید تا بحال نمی دانستید در ارمنستان هم شهر زیبایی به نام دلیجان هست که یکی ار بهترین جاذبه های گردشگری ارمنستان نیز به شمار می آید ،

در ادامه شما را با دلیجان ارمنستان آشنا می کنیم:

شهر دلیجان را سوئيس كوچك ارمنستان می نامند كه آسمان زيبايی دارد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان میباشد. شهر دلیجان در شمال ارمنستان در منطقه تاووش بین دریاچه سوان و لجوان قرار گرفته است. این شهر کوچک در ارمنستان زیباترین شهر با ساختمان های قديمی است كه با مناظر زيبای جنگل و كوه احاطه شده است و یکی از بهترین  دیدنی های ایروان ارمنستان به شمار میرود.

منطقه دليجان ارمنستان,تور ارمنستان,دلیجان ارمنستان

برخی از صحنه هايی كه در طول مسير در دلیجان ارمنستان می بينيد از شدت زیبایی باورنكردنی است . سردترين و گواراترين نوشيدني جهان را در روستای سيمنوكا در كنار چشمه آب خواهيد نوشيد . هنگام رانندگي به سمت دليجان دو نوبت توقف كنيد و در جنگل های وحشی، آلو و سيب ترش، تمشك و گلابی وحشی بخوريد .

به طور کلی مسیر امنی در پیش رو دارید و اتومبیل های کمی در طول مسير خواهید دید. هوای پاك، منظره های بکر و زیبا، مردمی با اخلاق دوستانه و طبيعت مثال زدنی، دليجان را به منطقه ای بی نظير برای تعطيلات مبدل كرده است.

هوا سرشار از اكسيژن است، رايحه دل انگيز درختان بلوط و منظره زيبای درختان پرشمار كاج چشم را می نوازد . چشمه های آب طبيعی از دل كوه های پرچين جاری است . شهر دليجان از گردنه سوان با جنگل شروع مي شود هر چند بعضی از قطعات جنگل در طول بحران انرژی ارمنستان از بين رفته است اما بخش بزرگی از جنگل هنوز باقی است.

جنگل دليجان بخشی از پارك ملی ارمنستان است و توسط دولت حفاظت مي‏شود و یکی از جاذبه های توریستی ایروان به شمار میرود. درختان بومي شامل بلوط، زبان گنجشك و نارون هستند. درختان كاجي را كه در سال های اخير كاشته شده اند نیز در جنگل قابل مشاهده هستند.

بهترين راه رسيدن به شهر دليجان رفتن از بزرگراه اسون و گذشت از تونل اسون است كه با گذشتن از تونل در وقت شما صرفه جويي خواهد شد. در جنگل چشمه های آب معدنی متعددی وجود دارند كه به جز روزهای بارانی كه گل آلود مي شوند قابل شرب هستند.حیات وحش جنگل شامل خرس، گرگ، روباه، خرگوش، پرندگان مختلف، جوجه تیغی، جانوران پستاندار شبیه راسو و دیگر حیوانات مي باشد. اگر به زيست شناسی علاقمنديد حيوانات جالب و نمونه های گياهی جالبی در اين جنگل پيدا مي كنيد.

جاذبه های توریستی اكثرا در مرکز شهر واقعند کوچه های قدیمی در نزدیکی خیابان میاسنیکیان قرار دارند، ساختمان های تاریخی و موزه مردم شناسی، کتابخانه داوتیان سریک و موزه شارامبیان در خیابان گاجیک داتویان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *