در-تور-آنتالیا-غذای-مناسب-ببرید!

در تور آنتالیا غذای خوب بخورید!

اگر تور آنتالیا یا تور کوش آداسی، هرکدام را که انتخاب کرده اید، بد نیست سراغ یکی از این غذاهای ترکی از جمله سیمیت و بُرِک را امتحان کنید که از معروفترین غذاها در ترکیه برای صبحانه به حساب می آیند. گُزلمه (Gozleme) به عنوان صبحانه ای خوشمزه است که اینطور درست می شود که خمیر لواش را پخته و سرخ می کنند و لایه لایه پهن می کنند و لابه لای آن را با اسفناج یا پنیر و سبزی پر می کنند و برش می زنند. در آخر صبحانه هم کاتمر Katmar که از خمیر لواش و ارده و شیره انگور درست شده را به عنوان دسر برای ما آوردند که بسیار خوشمزه بود. یکی از غذاهایی که دوست ما برای شام پیشنهاد داد کوفته خامCigköfte   بود که از گندم، رب، فلفل و ادویه جات درست شده بود.

سفر اگرچه سرگرم کننده و نشاط ‌آور است، اما گاهی می‌تواند وقت گیر، گران و یا آسیب‌رسان باشد. «خوراکی‌های سفر» همیشه بخش زیادی از توجه و برنامه‌ریزی و هزینه‌های سفر را به خود اختصاص می‌دهند. گرم نگه‌داشتن مواد غذایی، اصول مهم و ساده‌ای دارد. البته به توصیه پزشکان بهتر است در طول سفر غذاها را به صورت سرد نگهداری کرد اما اگر سفر کوتاهی دارید و ترجیح می‌دهید در مقصد غذای گرمی میل کنید، به این مطلب توجه کنید. 

غذاهای خوب در تور آنتالیا

قرار دادن مواد غذایی گرم در فویل آلومینیوم

قرار دادن مواد غذایی گرم در فویل آلومینیوم یکی از راهکارهای معمول گرم نگه داشتن غذاست. اگر می‌خواهید غذا را در فویل گرم نگه دارید، وقتی که ماده غذایی در بالاترین درجه حرارت است، می توانید آن را به طور کامل با فویل آلومینیوم پوشش دهید و گرم نگه دارید.

استفاده از ظرف‌های مخصوص گرم نگه داشتن غذا

با استفاده از این ظرف‌های دو یا چند جداره، می‌توانید غذای‌تان را در طول سفر گرم نگه دارید. همانطور که آب خنک و یخ را در ظرف‌های دو جداره مخصوصا خنک نگه داشتن، سرد نگه می‌دارید. البته گرم نگه داشتن برخی مواد غذایی حساس به دما مانند گوشت‌ماهی، میگو و مواد زود فاسد شدنی کار زیان‌آوری است. بهتر است برای سبزیحاتی همچون سیب‌زمینی پخته شده از این شیوه استفاده کنید.

راه‌های ابتکاری

اگر به هیچ‌کدام از این امکانات دسترسی ندارید، کافی است کمی ابتکار داشته باشید. شما می‌توانید با قرار دادن حوله‌های تمیز در اطراف بسته‌های گرم غذا یک عایق دمایی ارزان‌قیمت و آسان اما کارآمد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.