دریاچه ویکتوریا

یکی از بزرگ ترین دریاچه های قاره آفریقا که از جاذبه های گردشگری آن هم محسوب می شود، دریاچه ویکتوریا می باشد. دریاچه ای زیبا و دیدنی با آب شیرین که توجه بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

این دریاچه زیبایی که در آفریقا قرار دارد، دریاچه ای است در یک ناحیه گرمسیری جهان و گفتنی است این دریاچه بسیار زیبا، دومین دریاچه بزرگ آب شیرین در جهان می باشد.

این دریاچه زیبا و دیدنی که یکی از شاخصه های آن را، داشتن آب شیرین بیان کردیم، دارای فلات بلندی در بخش غربی دره بزرگی در قاره آفریقا می باشد که در این دره بزرگ واقع شده است، هم چنین این دریاچه دیدنی در محدوده سه کشور تانزانیا، اوگاندا و کنیا قرار گرفته است. دریاچه ای که باید گفت جزئی از درباچه های برزرگ در خود قاره آفریقا می باشد.

دریاچه ویکتوریا

1. دریاچه ویکتوریا

این دریاچه بسیار زیبا که با نام های اوکروه و نالوباله شناخته شده است و در مجاورت آن ها می باشد، نسبت به پهنایی که دارا می باشد، اما کم عمق است و میانگین عمق و یا ژرفای آن به اندازه 48 متر می باشد. 

از دیگر جذابیت های این دریاچه، تنوع زیستی آن است که بسیار بالا می باشد. این دریاچه بیش از ۳ هزار جزیره دارد که بیشتر آن‌ها مسکونی می باشند و شاید علت این باشد که گردشگران علاوه بر دیدن از این مکان بسیار زیبا به جزایر آن هم سری می زنند.

این دریاچه پر از زیبایی و شگفت انگیز، نسبتا جوان است و حوضه کنونی آن ۴۰۰ هزار سال پیش شکل گرفته‌ است. نمونه‌ های خاک که از کف دریاچه برداشت شده است، نشان دهنده این است که این دریاچه از زمان تشکیلش تاکنون سه بار به طور کامل خشک شده‌ بوده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *