امروز شما را با دره گلها در تور ارمنستان آشنا میکنیم ، مدت هاست که ایرانی ها علاقه ی شدید به گردشگری در کشورهای همسایه پیدا کرده اند. اگر اولین کشوری که مردم به دیدن آن می روند ارمنستان نباشد، قطعا می توان گفت این کشور دومین محلی است که توریست ها به آن جا سفر خواهند کرد.

این کشور دارای جاذبه های گردشگری متفاوت برای هر نوع توریست با هر علاقه ای می باشد. بدین صورت که تاریخ شناسان، اهالی طبیعت و یا دوست داران ورزش، هر کدام به این کشور سفر کنند می توانند به جاذبه ی مورد علاقه خود دست پیدا کنند.طبیعت دوست ها قبل از رفتن به ارمنستان قطعا برای دیدار از دره گلها یا زاخکازور طرح و برنامه هایی دارند.

دره گلها

نام دره گلها به زبان ارمنی زاخكازور یا تساخکازور است جمعيت ۱۷۰۰ نفري كه در ۶۰ كيلومتري ايروان (پايتخت ارمنستان) واقع شده است .

دره گل ها در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی شهر ایروان واقع شده است و از ویژگی های بارز این مکان طبیعت سرسبز کوهستانی آن است که در فصل تابستان غرق در گل و گیاهایی زیبا و در زمستان با انبوهی از برف پوشیده است و از مراکز اصلی تفریحی در طول سال می باشد که شامل مجموعه های ورزشی رستوران ها هتل ها و غیره است .

طول پیست اسکی ۷ کیلومتر است و در سال ۲۰۰۴ تل سیژ آن را باز سازی و به تعداد ایستگاه های آن اضافه کردند.

مجموعه کلیساهای جامع را در این دره مشاهده مکنیم که ۴ کلیسای بزرگ و ۲ کلیسای کوچک تشکیل شده است . کلیسای اصلی به اسم GRICOR مقدس است که در سال ۱۰۱۳ میلادی ساخته شده .ودر محوطه کلیسا مقبره بنیانگذار ان GRICOR و سنگهای سلیبی قرن ۱۲و۱۳ می باشد و نیز مقبره ۲ پادشاه ارمنی که در جنگ سلجوقیان جان سپرده اند می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *