آسپندوس

خیلی درباره تور ترکیه می گویند اگر به این کشور سفر می کنید، پس غیر از اماکن تفریحی و دیدنی ترکیه سری به آثار به جا مانده رومی ها در این جا هم بزنید. خالی از لطف نیست و به اسم شما با تور ترکیه سفر کرده اید، در واقع پا به اعماق تاریخ و البته در شهر آنتالیا می گذارید. شهری که رومی ها تا توانسته اند آثار تاریخی از خود به جا گذاشته اند.

این بار هم شما را به بازدید و دیدن از شهری تاریخی می بریم که در دل این شهر جا گرفته و تا توانسته گردشگر و بازدید کننده به دور خود آورده. این منطقه آسپندوس نام دارد. یکی از مکان های دیدنی و تاریخی آنتالیا در ترکیه که از زمان رومی ها تا به حال جا مانده است.

آسپندوس از جاذبه های توریستی ترکیه

در سفرنامه هایی که مطالعه کردیم و مسافران و گردشگران عزیز از این آثار تاریخی به جا مانده در ترکیه می گفتند، این طور شرح داده بودند که دلیل اصلی علاقمندیشان به این منطقه بیشتر به خاطر این بوده که این منطقه در واقع برداشتی از تاریخ آنتالیا می باشد که آن ها را به مدت یک روز به قلب تاریخ برده است؛ به عبارتی سفر در زمان کرده اند و سفر به زمانشان یک روزه بوده اما به اندازه یک عمر ارزش داشته.

این مکان باستانی محل تئاتر رومی ها بوده است که البته در دنیا بر این باور هستند که به بهترین وجه و نحو این اثر را حفظ کرده اند و به یکی از برترین جاذبه های گردشگری ترکیه تبدیلش کرده اند. روزهایی که تئاتر در این جای با شکوه برگزار می شده است به قرن دوم و سوم بر می گردد؛ زمانی که بیشتر این خرابه های کنونی ساخته شده بودند.

حالا جدا از تئاتری که حفاظت کرده اند، یک مزیت و ویژگی خاصی که داشته این بوده که گنجایش 15000 نفر را داشته است ولی با توجه به این زمان زیادی هم گذشته طبیعی است که بخشی از آن به خرابه تبدیل شده باشد. ولی با این حال هنوز بسیاری تور ترکیه را انتخاب می کنند و از این مکان بازدید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *