درباره آنتالیا و تور آنتالیا چه می دانید؟

درباره آنتالیا و تور آنتالیا چه می دانید؟

شهری که این روزها بسیار بازدید می شود و از شهرهای مهم و توریستی می باشد، آنتالیا است. علاقمندانی که مایل به بازدید از شهری توریستی و زیبا می باشند، می توانند از طریق آژانس های هواپیمایی که مجری مستقیم تور آنتالیا هستند، اقدام کرده و با این تورها به دیدار از چنین شهر دیدنی ای بروند. این شهر به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه به حساب می آید. شهری دارای جاذبه های فراوان که نیز در آن بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه ها چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کنند. در شهر که قدم می زنید، بخشی قدیمی از شهر را می بینید که بسیار تماشایی می باشد و منطقه قلعه ایچی یا درون قلعه که زیبایی خاصی به شهر را بخشیده است.

درباره آنتالیا و تور آنتالیا چه می دانید؟

منطقه ای که از آن می گوییم دارای بافت خاصی می باشد و درارای خیابان های کم عرض و پیچ در پیچی می باشد، که به همراه خانه های قدیمی است و توسط دیوارهای قدیمی محصور شده است و بسیار جالب می باشد.

درباره تاریخچه شهر باید اضافه کرد که هنوز درباره ساکنان اولیه آن نامشخص است. شواهد تاریخی که وجود دارد، این طور نشان می دهد که نام آن را از آتالوس دوم، پادشاه پرماگون گرفته شده است. این داستان به 150 سال قبل از میلاد بر می گردد که بر آن ناحیه حکومت می کرده است.در طی حفاری هایی که در شهر شده است، در سال 2008 در ناحیه Doğu Garajı کاشف به عمل آمده است که روزگاری شهر پایگاه نیروی دریایی روم و دارای ناوگان های قدرتمندی بوده است. بعد از انجام حفاری نیز معلوم شد که این شهر بیشتر از آنچه تخمین زده بودند، حدود 300 سال پیش از میلاد وجود خارجی داشته است. هم چنین در سال 133 قبل از میلاد، بخشی از جمهوری روم بوده است. در همان سال بود که آتالوس سوم به خاطر حکمرانی بر کل امپراتوری روم، در حالی که در سفر بود جان خود را از دست داد. همان طور که در حال حاضر بسیار رونق دارد، نیز در زمان های گذشته، دوران رومیان هم دارای رونق و رشد چشمگیری بوده است. در قرن دوم میلادی بود که مسیحیت در آن جا گسترش پیدا کرد و در دوران امپراطوری بیزانس یکی از شهرهای مهم بوده‌ است.

شهری دیگر هم در ترکیه می باشد که به نام آلانیا است و به طرف آنتالیا که می روید، رفته رفته این مسیر زیباتر می شود و دارای پوشش های گیاهی طبیعی و زیبایی بوده و بخش وسیعی از شهر را آراسته به اماکن جذاب و دیدنی می بینید. ساکنان اصلی و قدیمی، یونانیان بوده اند و یهودیان و خانواده سلطنتی هر کدام در نواحی چهارگانه خود ساکن بودند که نواحی چهارگانه به زمانی بر می گردد که شهر دارای جمعیت بسیاری بوده است و مجبور به اقدام چنین عملی شده بود. از باغ ها و میوه‌ های آن بسیار تعریف می شود و به عنوان نمونه دارای زردآلوهای بسیار مرغوبی می باشد که به خاطر هسته های شیرینش به مصر صادر می شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.