خانه مریم مقدس در کوش آداسی

خانه مریم مقدس در کوش آداسی

خانه مریم مقدس مکانی مقدس برای مسلمانان و مذهب کاولیک می باشد. خانه مریم مقدس در کوه کورسوس واقع شده است که در مجاورت افسوس به فاصله 7 کیلومتر از سلکوک در ترکیه قرار گرفته است. خانه ای که در قرن 19 ام کشف شد. خانه مریم مقدس خیلی گسترده و بزرگ نیست، اما ممکن است به عنوان یک کلیسای کوچک آن را در نظر گرفت، در واقع شکل ظاهری خانه بدین صورت می باشد که از سنگ ساخته شده است و زمان ساخت و ساز این خانه به زمان آپوستولیک بر می گردد. با توضیحاتی که درباره ساخت آن خانه شده است، چیز دیگری که باید اضافه کرد، باغچه کوچکی است که فضایی زیبا را به خانه بخشیده است. یکسری تعلقات مذهبی هم در آن دیده می شود که در خارج از خانه قرار گرفته اند.

خانه مریم مقدس در کوش آداسی

بالای درب ورودی یک مکانی را مشاهده می کنید که در همان تک اتاق بزرگ واقع شده است و نیز نمایی از مجسمه مریم مقدس را می بینید که در خانه مریم مقدس قرار داده شده است تا گردشگرانی که به بازدید از این خانه می آیند آن را ببینند.

در سمت راست اتاق یک اتاق کوچک دیگری هم قرار گرفته است که این طور از اتاق برداشت شده است که مریم مقدس در اتاق به خواب رفته است. سنت ماریان بر آن است که به نوعی از مقداری آب استفاده می شود که مانند یک کانال در اتاق کوچکتر جریان داشته است، جایی که در واقع اعتقاد مردم بر آن است که مریم مقدس در آن خوابیده است و استراحت می کند. که چنین آبی ساختارش به خارج از خانه مریم مقدس می رود که برای نوشیدن استفاده می شده است.

دیوار آرزوها

دیگر منظره جالبی که در خانه می بینید، بیرون خانه است که به نام دیوار آرزوها شناخته شده است. گردشگران و یا زائران این خانه می توانند آرزوی خود را در نامه ای روی کاغذ و یا پارچه ای نوشته و آن را به دیوار بزنند. در مجاورت خانه انواع مختلفی از گل ها و میوه ها را می بینید که با چراغ هایی در آن حوالی تزیین شده اند، چاه آبی هم نزدیک خانه در حیاط دیده می شود که به اعتقاد زائران و یا بازدید کنندگان، قدرتی عجیب و معجزه آسا در شفا و باروری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *