جشن برنینگ من

جشن برنینگ من، جشنی سالانه می باشد که در ایالت نوادای آمریکا برگزار می گردد و زمان این جشن به مدت یک هفته می باشد که در بیان بلک راک و یا صخره سیاه صورت می پذیرد. این جشن درست پیش از تعطیلات روز کارگر آمریکا شروع می شود و زمانی خاتمه می یابد که روز کارگر پایان پذیرفته است.  و گفتنی این روز مصادف با روز دوشنبه است.

با توجه به نام این جشن که به “برنینگ من” می باشد، یک مرد حصیری را در آن روز می سوزانند.

در واقع این مرد حصیری تندیسی برای پیروان دروئیدی کلتی بوده است که آن را به عنوان نمادی برای باروری می دانستند. در سال 2010 به تعداد 51،515 شرکت کننده در این جشن شرکت کردند. این جشنواره به عبارتی مستقل تلقی می شود، زیرا توسط پول های اهدایی داوطلبانی که در آن شرکت می کنند برپا می شود.

آغاز طرح مرد حصیری و سوزاندن آن از زمانی بود که لری هاروی در سال 1986 با چند دوست خود در سان فرانسیسکو یک آدمک چوبی به اندازه 2.7 متر و حتی یک سگ چوبی کوچک را آتش زدند.

جشن برنینگ من

1. جشن مرد سوزان

این اقدام آن ها بعدها به عنوان حرکتی خودجوشانه برای ابراز احساسات شخصی برداشت شد و باعث شد رفته رفته شمار شرکت کنندگان در این جشن چنان افزایش پیدا کندو محل برگزاری آن به بیابان نوادا انتقال پیدا کند.

درباره صخره ای که آن را معرفی کردیمم، در این روز به این صورت است که به چند راه تقسیم می شود که هر راه به موضوع خاصی اختصاص دارد. هم چنین شرکت کنندگان در این جشن این کار را نوعی تجربه جدید در زندگی می دانند و اینکه باعث فاش شدن افکار و عقاید آن ها می باشد. هر شرکت کننده هر طور که دوست دارد لباس می پوشد و به نوعی آزادانه رفتار می کند. هر چند این موارد عجیب باشد، اما آزاد است هر گونه که می خواهد رفتار کند.

جشن برنینگ من

2. جشن مرد سوزان

تمرکز این جشن روی موسیقی و یا هنر نیست بلکه به گفته شرکن کنندگان هدف تشکیل جامعه ای کوچک و موقتی است که در آن همه بدون در نظر گرفتن نژاد، اصلیت و رفتار و گفتارشان در آن شرکت می کنند. هم چنین در این جشن داد و ستد با پول ممنوع است و داد و ستدها به صورت پا یا پای انجام می شود.

در ضمن بعد از اتمام جشن،حضار در آن جشن به تمیز کردن محوطه و پاکسازی آن می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *