جشنواره لاله ها

جشنواره ای هر ساله به مناسبت گل های لاله برگزار می گردد که ممکن است در هر شهر و کشوری دیده باشید. این جشنواره که شاید تا به حال شاهد آن در نقاط دیگر جهان بوده اید، می توانید در ایران هم آن را مشاهده کنید. نمونه ای از جشنواره لاله ها در باغ های گچسر برگزار می گردد که به نام جشننواره لاله آسارا می باشد.

این جشن در باغ لاله آسارا در باغ های گچسر از سال 1377 برگزار می شده است. این جشنواره این سال ها در روستای گرماب برگزار می گردد. در جشنواره لاله ‌‌ها در این شهر تعداد لاله هایی که روییده اند به نمایش گذاشته می شود ، که تقریبا به 600000 عدد لاله می رسند.

ماه اردیبهشت یکی از ماه هایی است که به علت زیبایی طبیعت زمان مناسبی برای سفر است، استفاده از طبیعت زیبای روستای گچسر و گشتی در باغ لاله های گچسر در تعطیلات آخر هفته خالی از لطف نیست .

جشنواره لاله ها

1. جشنواره لاله ‌‌ها

جشنواره لاله ها در سال 1391 حدودا، 500000 نفر بازدید کننده داشت. در این جشنواره زیبا نیز در کنار برنامه های خود جشنواره شاهد برنامه دیگری شال برپایی غرفه های کتاب، گل و گیاه، عکاسی و حتی صنایع دستی نیز می باشیم. زمان بازدید از این باغ و جشنواره گل لاله، معمولا اوایل و اواسط اردیبهشت ماه است که البته سرما یا گرمای زودرس در شروع و اتمام دوره آن تاثیر می گذارد.

گفتنی است زمان گل دهی باغ لاله های گچسر تقریبا همزمان با لاله های هلند یعنی در ماه اردیبهشت و اوایل خرداد است.

هم چنین در نیویورک هم چنین جشنواره ای برگزار می گردد که به نام جشنواره آلبانی می باشد. برای حضور در این جشن می توانید هر بهار به شهر نیویورک رفته و در پارک واشینگتون نظاره گر این گل های زیبا و این جشن بسیار جذاب باشید.

جشنواره لاله ها

2. جشنواره گچسر

جشنواره ای هم در کانادا برگزار می گردد که همان جشنواره لاله ها می باشد و این که ادعا دارد بزرگترین جشنواره گل لاله در سراسر جهان است. این جشن هر سال در ماه مه در شهر اتاوا در ایالت انتاریو در کشور کانادا برگزار می گردد.

در شهر دیگری هم که این جشن برپا می شود، سرینگر در ایالت کشمیر هند است که آن هم سالانه در ماه آوریل جشنواره ای برای لاله های این باغ برگزار می کنند. نام این باغ باغ لاله یادبود ایندریا گاندی می باشد. این پارک جز بزرگ ترین پارک لاله در آسیا می باشد.

گل لاله هایی که در این باغ ها وجود دارند به شکل های مختلفی می باشند. شامل انواع مختلفی از جمله ستاره ای، حاشیه دار، پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی در رنگ های زرد، قرمز، نارنجی، ارغوانی و صورتی که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.