جزایر قناری

جزایر قناری (Canary Islands) مجمع الجزایری مرکب از 7 جزیره اصلی می باشد، که واقع در کشور اسپانیا است. هم چنین شامل تعدادی جزیره فرعی آتشفشانی در اقیانوس اطلس است.

جزایر قناری خودمختار که در ساحل شمال غربی آفریقا و غرب کشور مراکش واقع هستند و با تنگه جبل الطارق به راحتی اسپانیا را به آفریقا متصل می سازند، اما زیر نظر دولت مرکزی اسپانیا اداره می شوند. بزرگترین منطقه این جزایر تنه ریف است. درحال حاضر لاس پالماس پایتخت جزایر قناریست ولی هر 40 سال پایتخت از لاس پاماس به تنه ریف تغییر پیدا می کند این یک قرارداد است.

جزایر قناری

جزایر قناری

ساحل جنوبی تنه ریف
شاید نام جزایر قناری به دلیل اسمش شما را به اشتباه بیاندازد، اما Canary به معنی قناری نیست بلکه به معنی سگ سیاه عظیم الجثه است.

داستان بر این قرار است که زمانی که اولین گروه فاتحان وارد جزیره شدند، با حمله این نوع سگهای غول پیکر مواجه شدند، به همین دلیل اینجا را جزیره سگها(Canary Islands) نامیدند.

 تنه ریف شامل دو فرودگاه می باشد که یکی از آن ها در قسمت شمالی جزیره و دیگری در قسمت جنوبی قرار دارد. برای اینکه در این سفر دچار مشکل رفت و آمد نشوید بهتر است که هتل و فرودگاهتان در یک جزیره باشد.

در تنه ریف هر هتلی با هر قیمتی یافت می شود. ما هتل high season را پیشنهاد می کنیم که قیمتش هم بسیار مناسب است.

هزینه رفت و آمد با تاکسی بسیار کم است و فقط باید قبل از سوار شدن مطمئن بشوید که راننده آدرس را می داند تا هزینه ای اضافه بر آن ندهید به دلیل اینکه از تاکسی متر استفاده می شود.

در نزدیکی هتلی که معرفی کردیم، و اقامت خواهید پارکی به نام Siam park  می باشد که یک پارک رویایی و هیجان انگیز می باشد، با سرسره های بلند که از یک تونل آکواریوم رد می شوند.

در قسمت دیگری از این پارک، ساحل مصنوعی ساخته شده است که از آب اقیانوس می باشد و به صورت مصنوعی موج های بزرگ تولید شده است. قسمت دیگری هم مخصوص بچه ها می باشد که شامل ظرف بزرگی از آب است که پرو خالی می شود و این آب روی سر بچه ها ریخته می شود.ساعت تعطیلی پارک 6 می باشد.

تاریخچه این پارک به این صورت است که پرنس سیام پادشاه کنونی تایلند در سال ١٩١٣ تنه ریف را از نزدیک دید و شیفته آن شد و دستور داد یک دهکده تایلندی در آنجا بسازند که هروقت به تنه ریف آمد در آنجا اقامت کتد. ٨٠ سال بعد دخترش این پارک را گسترش داد و به یک پارک گردشگری بسیار زیبا تبدیل کرد.

لورو پارک هم شامل بخشهای مختلفی است . شامپانزه ها، ببرها، گوریل ها،  پرندگان مختلف، باغ ارکیده، جنگل استوایی، آکواریومها ، دلفینها و همچنین پنج برنامه نمایشی که در زمانهای مشخص اجرا می شوند. این نمایش ها عبارتند از: نمایش شیرهای دریایی، نهنگها، طوطی های رنگارنگ، دلفین ها و مهمتر از همه سینمای تازه تاسیس پارک که ٣٠ دقیقه فیلم مستند حمایت از کره زمین را نشان می دهد.

در این جزیره رستونهایی شیشه ای هم می باشد که شامل هزاران ماهی ریز و درشت هستند در حالی که دور هم می چرخند و می رقصند. قسمتی هم برای نمایش نهنگ ها می باشد که بسیار دیدنی و جالب است.

ببر سفید هم در این پارک می باشد که آن را از بنگال به این جزیره آورده اند و جزو نادرترین و کمیاب ترین ببرهای جهان است که با جفتش به نام “صبا” که ببری عادی است زندگی می کند.

katandra treetops بخشی از مجموعه است که محیطی مسقف با سیمهای توری است و به شما اجازه می دهد وارد فنس ها بشوید. لابلای درختان گام بردارید و از نزدیک انواع پرندگان را ببینید. آنها کنار شما میایند.روی دست و سر شما می نشینند و حتی اجازه می دهند که آنها را نوازش کنید.

باغ گلهای ارکیده رویایی ترین قسمت پارک محسوب می شود. فضایی بسته-مرطوب و استوایی است که صدها گل ارکیده رنگارنگ و خوش بو را در خود جای داده است. قسمتی از پارک Dragon garden نام دارد. درختان غول که اژدها نام دارند. اینها الهه های گیاه جزایر قناریند. این درختان که لابلای نخل های سربه فلک کشیده پارک قرار گرفته اند عمری 1000 ساله دارند و پوشش گیاهی این جزیره هستند.

از دیگر جاذبه های این جزیره این است که در بعضی قسمت های این جنگل استوایی برکه های کوچکی ساخته شده است و انواع فلامینگوها و دیگر پرنده ها در آنها آزادانه زندگی می کنند. در بخش باغ کاکتوس ها، در لورو پارک صدها گونه کاکتوس را میتوان دید و لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *