جاذبه های طبیعی ارمنستان

جذابیت های تور ارمنستان

جشنواره ها و رويدادها از جمله جذابیت هایی که توجه مردم را به خود جلب می کند، جشنواره هایی است که در هر نقطه ای از شهر و کشور برگزار می شود و مردم علاقه خود را در همین جشنواره ها یا فستیوال ها نشان می دهند. اما این بار در تور ارمنستان برای شما از روزهای شادشان می گوییم.

 جذابیت های تور ارمنستان

روز استقلال

بیست و یکم سپتامبر روزی است که ارمنستان استقلال یافت. در این روز رژه های نظامی گوناگونی در سطح شهر برگزار می شود. تمام خیابان ها تزیین می شوند و حضور مردم بسیار پرتعداد و پرشور است. امکان این که در این تاریخ کنسرت های زیاد و مختلفی برگزار شود خیلی بالاست. همه ی آن ها هم از کیفیت قابل قبولی برخوردارند.

جشنوار ه ی موسالر

این جشن در دهکده ی کوچکی به اسم موسالر که در ده کیلومتری ایروان واقع شده، برگزار می شود. این جشنواره هم همراه با جشن روز استقلال در بیست و یک سپتامبر شروع می شود و البته تا روز بعد هم طول می کشد. مناسبت برگزاری آن هم پاس داشتن شجاعت روستاییانی است که در سال ١٩١٥ در مقابل ترک ها مقاومت کردند.

جشنواره فیلم زرد آلوی طلایی

چیزی که این جشنواره را برای سینمادوستان جذاب کرده، برخورد بین فرهنگ ها و نمایش فیلم هایی گونا گون از فرهنگ های مختلف است. تنوع فیلم های به نمایش درآمده در این جشنواره خیلی بالاست و معمولاً آثار تجاری در آن نمایش داده نمی شوند. بلکه فیلم های جمع و جور و مستقل از سینمای بدنه، مجال بیشتری برای حضور در این جشنواره دارند. اتوبوس شهری نیز برای تردد در این محل وجود دارد.

وسایل نقلیه

برای  اینکه بتوانید از این مکان ها و جاذبه ها دیدن کنید، وسیله ای برای رفت  و آمد احتیاج دارید که در ادامه برایتان گفته ایم چگونه مسیر را کوتاه تر و راحت تر کنید.

با اتوبوس

معمولاً اتوبوس ها بسیار ارزان و به مدل شوروی سابق هستند و بیشتر بین روستاها و حوم هی شهر در حال تردد هستند. ایستگاه اصلی اتوبوس، كیلیكیا آوتوكیان است. این ایستگاه در خیابان آدمیرال ایسا كو ٦ قرار گرفته است.

با ماشین و موتور سیكلت

در ایروان، آژانس های زیادی هستند كه ماشین كرایه می دهند. اگر بخواهید ماشینی را برای سه روز كرایه كنید، هزینه آن حدود ١٦٨٫٠٠٠ تومان خواهد شد. البته بسته به نوع ماشین، این قیمت متغیر خواهد بود. ا گر بخواهید می توانید رانند های نیز كرایه كنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *