تور ترکیه ما علاوه بر این که در پست های قبلی به شما جاهایی را معرفی کرد که نباید از دست بدهید، این بار هم جاهای بسیار زیبایی را در نظر دارد که البته نام های آشنایی هم هستند اما برای یادآوری بد نیست.

تور ترکیه از گشتی در شهر آنتالیا شروع می کند که جز لیست پر بازدید ترین هاست و یک شهر زیبا واقع در امتداد ریویرا در خط ساحلی مدیترانه که نمای بسیار زیبایی به این شهر بزرگ داده است، یک شهر پر جنب و جوش با استقبالی گرم از توریست ها که شامل هتل، کافه و رستوران های بسیاری می باشد. مناظر دیدنی و بسیار جذاب در قاب شهری که نمای سواحل بی نظیر و پر زرق و برقش هم اضافه شده است، اگر سر بچرخانید کوه های سرسبز که با خرابه های به جا مانده و باستانی نشانه گذاری شده اند هم می بینید. از شنا کردن و قایق سواری گرفته تا کوه نوردی و گشت و گذار و وقت گذراندن با خانواده باز هم آنتالیا پیشنهادهای بی نظیری به توریست ها دارد. پیاده روی در اطراف کالجی، محله قدیمی، که قدم گذاشتن به عقب و برگشتن به تاریخ باستان است با تمام آن زیبایی هایی که شامل شده مثل دیواری های قدیمی شهر، دروازه های رومی، خیابان های پر پیچ و خم و ساختار تاریخی که برج ساعت هم شامل آن ها می شود.

side در تور ترکیه

ساید (Side) در تور ترکیه

یک بندر بسیار مهم در پامفیلیا باستان و اشغال شده توسط الکساندر بزرگ در قرن 4ام قبل از میلاد مسیح می باشد که امروزه یک شهر زیبا با خرابه های کلاسیک و هتل های مدرن روز مشرف به سواحل شن های سفید می باشد. در یک شبه جزیره کوچک واقع شده و مناظر زیبایی برای تماشا ارائه داده است، حتی می توانید یک شب پر خاطره هم با غذا خوردن در اینجا داشته باشید. ستاره هایی که در شب پدیدار می شوند از جذابیت های ساحل است که همراه با خرابه های هلنیستیک و رومی که از جمله سالن آمفی تئاتر رومی و معابد بسیار بزرگ هستند، می توان سفری بسیار جذاب داشت. ویژگی های بارزی مثل خیابان های باریک و جذاب و باغ های دیدنی، نه تنها از زیبایی های آن هستند می توان از رستوران هایی گفت که یا اغذیه فروشی ها هستند و مغازه های پیتزا فروشی تا غذاخوری های مجلل که انواع دستپخت و غذاها را می خورید.

کاپادوکیا در تور ترکیه

واقع در آناتولی مرکزی، کاپادوکیا به عنوان چشم اندازی بسیار زیبا که دودکش های غیر عادی را می بینید، مخروطی شکل و قلل دیدنی که زیبایی این مکان را دوبرابر کرده است. فرآیندهای طبیعی مثل فوران های آتشفشانی دوران باستان و فرسایش همه این شکل های عجیب غریبی که می بینید را در طی سال ها به وجود آورده اند. هزاران سال پیش، چشم اندازهای خیره کننده ای به اینجا اضافه شد که با کنده کاری های خانه ها، کلیساها و شهرهای زیرزمینی به وجود آمد که از صخره های نرم بود. هیتی ها برای اولین بار به این تونل های زیرزمینی ها آمدند و سکنی گزیدند. امروزه بعضی از این غارها در منطقه به عنوان هتل ها و جایی برای گردشگران استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *