جاذبه های گردشگری تور ترکیه

جاذبه های تفریحی و گردشگری تور ترکیه را بشناسید!

آنکارا یکی از شهرهای زیبا و پر آوازه ترکیهمی باشد. عزیزانی که با تجربه سفر با تور ترکیه را داشته اند، احتمالا از آنکارا دیدن کرده اند. با مشاهده این لینک می توانید تورهای ما را مشاهده کنید و از امکاناتی که ارائه داده ایم مطلع شوید.

اما آنکارا و جاذبه گردشگری ارگ آنکارا :

زیر بنای ارگ آنکارا توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومی ها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازی ها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل ارگ که قدیمی ترین بخش آنکارا است و حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سر سبزی برای استراحت وجود دارند. منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های بازسازی شده سنتی ترکیه در محوطه ارگ با تبدیل شدن به رستوران هایی که غذاهای محلی و بین المللی و شراب سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند .

جذابیت های تور ترکیه

پارک شادی سنسلیک

این مرکز تفریحی بسیار محبوب است و در بین ایستگاه قطار و ساختمان اپرا آنکارا، قرار دارد. در تابستان ها، پارک شادی، مغازه های اغذیه فروشی، محصولات نمایشی، یک استخر بزرگ همراه با قایق های پارویی، رستوران ها، چایخانه ها و تفریحات بسیار زیاد دیگری وجود دارد. تمامی این تسهیلات از ماه اردیبهشت تا مهر باز می باشد.

سد بایندر

سد بایندر در بزرگراه سامسون در ۱۲ کیلومتری آنکارا واقع است. با زیبایی طبیعی، چایخانه، محل کمپ زدن و استخر شنا، این مکان به محلی محبوب برای خارجیان و افراد محلی درآمده است. اتوبوس و مینی بوس برای رفتن به این محل مهیا است.

مسجد حاجی بایرام 

مسجد حاجی بایرام آنکارا بعد از معبد آ گوستوس در محله اولوس قرار دارد و در اصل در سال ۱۴۲۷ ساخته شده و در کنار آرامگاه صوفی نامدار حاجی بایرام ولی بنیان گذار فرقه بایرامی واقع شده است. این مسجد توسط معمار سینان در قرن ۱۶ و توسط یکی از نوه های حاجی بایرام ولی در سال ۱۷۱۴ ساخته شده است. امروز این مسجد مشخصات مساجد قرن ۱۷ و ۱۸ را نشان می دهد. این مسجد از آجر و قطعات سبز رنگ ساخته شده در حال حاضر این مسجد برای مراسم رسمی و غیر رسمی  استفاده می شود و غالبا عروس و دامادهای جوان از آن دیدار می کنند. مقبره حاجی بایرام در جنب محراب ساخته شده و این نمونه مقبره قرن پانزدهم است.

ستون ژولیون

این ستون واقع در اولوس در ۳۶۲ بعد از میاد احتمالا برای بزرگداشت یک ملاقات از طرف امپراتور روم بر پا شد. این ستون ۱۵ متر ارتفاع دارد و دارای یک دکوراسیون برگی مرسوم بر روی سرستون خود است.

سد کوباک

مناطق جنگلی اطراف این سد که در ۱۲ کیلومتری آنکارا واقع است، دارای محل هایی برای پیک نیک، رستوران های کوچک، چایخانه و جایی برای هاکی می باشد. این مکان محلی بسیار زیبایی است تا با اتومبیل در آن دور بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *