بازدید از جاذبه های توریستی آنتالیا

آن هایی که تور ترکیه را در برنامه سفری شان قرار داده اند، معمولا از امکانات این تور خیلی تعریف می کنند. البته صحبت ما روی مسافرانی است که دفعه اولشان نیست ترکیه را به عنوان مقصد سفری شان انتخاب می کنند. دلیلش هم به خاطر مناظر طبیعی و دیدنی های ترکیه می باشد. در واقع در تور ترکیه با عجایب زمین شناسی، مناطق تاریخی و شهرهای امروزی اش این شهر را به مکانی خاص تبدیل کرده است که نیز روح تمدن های پیشین را در بسیاری از مناطقش زنده می کند.

حتی با رفتن به این سرزمین خوش رنگ و لعاب، تور ترکیه را با بازارهایی رنگارنگ و غذاهای وسوسه کننده و مردمی خونگرم می بینید که به جرات باید بگوییم از بهترین گزینه های گردشگری می باشد. در واقع ترکیه آسیای غربی را به جنوب شرقی اروپا متصل کرده است و به همین دلیل گردشگران بی شماری از دو قاره را همه ساله پذیرایی می کند.

درباره مسجد آبی ترکیه شنیده اید؟ در این باره به زبان یکی از مسافران آژانس مسافرتی برای شما از این مسجد بی نظیر و زیبا می گوییم که واقعا دیدنی می باشد.

مسجد آبی ترکیه از دیدنی های تور ترکیه

این گونه گفته شده است که با ورود به این مسجد زیبا، بنای باشکوهی را می بینید که هدیه سلطان احمد اول می باشد و این گونه بوده است که سلطان احمد آن را به پایتختش را تبدیل کرده بود به خاطر همین بود که به نام مسجد آبی می شناسند. این گردشگر عزیز می گفت که سال هایی که این بنا ساخته شده بود، از بین سال های 1609 تا 1616 بوده است و جنجالی به پا کرد که دلیلش بر می گشت به مسجد الحرام در مکه که شش مناره دارد و این مسجد هم همانند آن ساخته شده بود. این جنجال اینطوری به پایان رسید که هفتمین مناره را برای مسجد مکه ساختند و این قائله را جمع و جور کردند.

مسجد آبی ترکیه؛ جاذبه های توریستی تور ترکیه

همه می دانیم که رنگ آبی رنگ آرامش است و حس خاصی به انسان می دهد. وارد مسجد که می شوید، معماری عثمانی را می بینید که بسیار علی در این مسجد پیاده شده است و با رنگ لاجوردی که به مسجد داده شده، زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *