در کشور پهناور گرجستان، شهری زیبا و پر بازدید از گردشگران که نه تنها زیبایی هایش باعث جذب گردشگران می شود، نیز دارای شهرهایی بی نظیر می باشد که آن ها هم در این زیبایی شریک هستند و دارای جاذبه هایی می باشند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.   و از پر طرفدارترین جاذبه های باتومی می باشند. هم چنین شاهد قلعه باستانی گونیو آپاپساروس، آبشار ماخونتستی Makhuntseti، باغ گیاه شناسی، پارک دلفین ها، آکواریوم باتومی، مسجد قدیمی، کلیساهای ارتودکس و ارمنی و کاتولیک، پارک آبی، پارک ۶ می و دریاچه نوریگلی Nurigeli می باشید و خیلی جاهای دیدنی دیگر که آن ها هم هنوز که هنوز است، منتظر بازدید مسافران باتومی هستند.

 باتومی

اما این جا علاوه بر جاذبه های زیبایی که این شهر دارا می باشد، به جاذبه های پر طرفدار ان می پردازیم :

 ـ اولین مکان پیشنهادی موزه‌ی هنر آجارا می باشد، یکی از موزه های بسیار جذاب، البته برای اهل هنر در گرجستان این مکان پیشنهاد می شود. مجموعه‌ های این موزه، هنر گرجی را در بر گرفته اند که شامل نقاشی‌ های پیروسمانی، و النا آخولدیانی و همین‌ طور نقاشی‌ های اروپایی و روسی که در سده‌‌ های نوزدهم و بیستم میلادی می باشند.

akvarium btomi

ـ جاذبه دیگر این شهر زیبا، موزه‌ی فن‌آوری نوبل است که این موزه شما را به سال‌ های اوج باتومی، که مربوط اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم می شود، می برد، زمانی که تجارت بین‌المللی نفت در این بندر رواج داشت و باتومی با سرمایه‌گذاری نوبل و روتسچایلدز در آن پیشتاز بود.

ـ مراکز تفریحی هم از جاذبه های هر منطقه محسوب می شوند که می توان به سالن موسیقی ایارا به عنوان نمونه ای از این مراکز اشاره کرد.

ـ مراکز خرید هم جز دیدنی های جذاب این شهر می باشند، مانند بانی در خیابان ۴ مایاکووسکی، باتومی در خیابان ۳۳ اگمشینیبلی، الامی در خیابان ۳۳ اگمشینیبلی
مرکز تجاری مسکو در خیابان ۱۳۲ پوشکینی، بخری در خیابان ۸۰ جواخیشلی و بسیاری از موارد دیگر که در جمله نمی گجد و باید از نزدیک این مناطق زیبا را بازدید کنید.

ـ نمایشگاه های موجود در این شهر ساحلی، باتومی، بسیار جذاب هستند و در خود شهر برگزار می شوند، به دلیل این که مهم ترین آن نمایشگاه گردشگری در فصل اردیبهشت و نیز نمایشگاه پوشاک و چرم آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.