جاده آتاتورک

از دیگر جاذبه هایی که شامل تور آنتالیا می باشد و نیز در آنتالیا طرفداران زیادی را به خود جذب می کند، جاده آتاتورک می باشد که خیابان اصلی شهر می باشد و جز دیدنی های این شهر پر از نقاط دیدنی و جذاب می باشد.

حتی در این جاده شاهد بسیاری از رستوران ها، فروشگاه ها، کافی شاپ و میدان ها و ادارات راهنمای توریستی می باشید که به جذابیت های این خیابان افزوده است، حتی ساختمان های اداری و پارک های زیادی در این خیابان می باشند که از برترین دیدنی های ترکیه هستند و جز جاذبه های گردشگری این جاده به حساب می آیند.

جاده آتاتورک

جاده آتاتورک

موزه آتاتورک

در جاده آتاتورک نیز شاهد موزه ای می باشید که به نام موزه آتاتورک می باشد و در محله شکرخانه آلانیا قرار دارد. آتاتورک در سال 1935 بود که در این خانه متعلق به توفیق آزاک اوغلو ماند. و در سال 1980، در 30 آوریل بود که این موزه افتتاح شد.

تور آنتالیا

نمایی از خیابان اصلی

در طبقه اول این موزه شاهد عکس های آتاتورک خواهید بود که از جنگ کورتولوش و نیمه های اول دوره جمهوریت به جا مانده است و در حال حاضر در این موزه به نمایش درآمده است.

در طبقه دوم، اتاق های کار، استراحت و خواب نیز می باشد. این خانه جز خانه های قدیمی آلانیا محسوب می شود. شهر بندری باستانی ایترپا (ای تاپ) در فاصله 30 کیلومتری از شرق آلانیا قرار گرفته است. هم چنین جاده ساحلی آق دنیز نیز درست وسط این شهر روم باستان قرار گرفته است.

بر اساس گفته ها و شواهدی که دال بر این موضوع می باشد، این است که این شهر به خاطر یاد و خاطره ایتوپا همسر آنتیوچوس به این اسم نام گذاری شده است. در این شهر، بندری را می بینید که به ابعاد 50 تا 100 متر می باشد.

در ضمن این شهر روی تپه ای به شکل شبه جزیره ساخته شده است. رفتن به قلعه شهر بسیار سخت است ، اما با وجود سختی آن، دارای مناظری می باشد که با دیدن آن در اطرافتان تمام خستگی به جا مانده در شما از بین خواهد رفت. در ضمن جاده، حمام، کلیسا، نکروپل و آکروپل شهر هم چنان پا بر جا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *