تور کوش آداسی در آژانس مسافرتی ما از آن دسته تورهای مسافرتی است که خیلی پر طرفدار است و خیلی ها برای سفرشان این تور را رزرو می کنند.

حالا با تمام این ها فکر کنید که کوش آداسی خود یک تور جذاب است، در کنارش هم از یکی از جاذبه های دیدنی اش دیدن می کنید به نام غار سیرتلانینی. این غار زیبا از جمله جاذبه های پر بازدید تور کوش آداسی به حساب می آید. اگر در طول مدت زمانی که در کوش آداسی هستید، و از مناطق دیدنی کوش آداسی دیدن کردید، بازدید از غار سیرتلانینی را فراموش نکنید. بسیاری از غارها که به دنبال تحقیقات یکسری از افراد کشف می شوند، بعد از اینکه به مردم عادی معرفی شدند، معمولا به این صورت دیده می شود که بسیاری از همان غارها در کناره سواحل یافت شده اند.

غار سیرتلانینی در تور کوش آداسی

 

مثلا بخواهیم برایتان نمونه بیاوریم، همین سیرتلانینی که گفتیم، جز زیباترین غارهای کوش آداسی به حساب می آید و در ساحلی زیبا واقع شده است. در کنار هم قرار گیری دو جاذبه گردشگری نه تنها بر زیبایی آن منطقه افزوده است، بلکه طرفداران و بازدید کنندگان خاص خودش را دارد.

سیرتلانینی در شهرستان کاراجاسو واقع شده است که در بین روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک قرار گرفته است. از ویژگی های ظاهری غار اندازه طولی اش می باشد که به اندازه 348 متر است که سالن اصلی آن 147 متر است و عمیق ترین نقاط آن به 32 متر هم می رسد. البته اگر بخواهید وارد غار شوید بسیار سخت است و علتش هم به خاطر همان تنگ بودن دهانه ورودی غار است. سیرتلانینی غاری خشک و بی آب است. اما رطوبت غار بسیار زیاد است و دلیل اصلی چنین رویدادی، دیواره های غار است که آن را به 6 ناحیه تبدیل کرده است، در قسمتی دیگر هم با هوایی سرد رو به رو می شوید. جاذبه دیگری که هر گردشگر و علاقمندی از آن لذت می برد و دست کم چند عکس یادگاری با آن ها می گیرد، قندیل هایی است که از سقف غار آویزان شده اند و به شکل تیز و سوزنی می باشند. با وجود زیبایی هایی که از غار واقع در کوش آداسی گفتیم، سعی کنید از چنین غاری بازدید نمایید و خاطراتی به یاد ماندنی و شیرین برای خود بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *