بسیاری از افراد پیش از سفر با تور مالزی بارها مناظری از مالزی را در تلویزیون یا سی دی های تبلیغاتی می بینند که تصاویری رویایی از مالزی در ذهن آنها پیش از ورود به این کشور برجای می گذارد .

این در حالی است که به دلایل مختلف مسافرانی که عازم مالزی می شوند همواره از تماشای این صحنه های رویایی محروم می مانند.نکته جالب اینجاست که بسیاری از ایرانی هایی که ساکن مالزی می باشند نیز پس از سالها اقامت نه تنها دیداری از این جزایر ندارند بلکه در بسیاری از موارد از نام و مکان آنها نیز بی اطلاع می باشند.

یکی از این جزایر افسانه ای “پوآلو پایار” است که در شمالی ترین قسمت ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته است. از دنیای زیرآب در ساحل این جزیره به عنوان دیدنی ترین قسمت آن نام برده می شود. البته امکانات فراوان غواصی در آبهای کم عمق و عمیق نیز در این جزیره مهیا شده ضمن این که مسافران می توانند ایام حضور در پوآلو پایار را در مهمانسراهایی که در میان جنگلهای انبوه تدارک دیده شده است بگذرانند.

تور مالزی

تور مالزی

تور مالزی با جزایر رویایی مالزی

شاید بسیاری از دوستان با تور مالزی به   جزیره پینانگ سفر کرده باشند ولی عده کمی هستند که جزیره “باتو فرینگی” در همسایگی پینانگ را دیده باشند. یک هتل مجلل در کنار چشمه های آب معدنی و ساحلی دیدنی. این جزیره به مرکزی برای پرورش اسب و ورزش های آبی در مالزی تبدیل شده و علاقمندان به این دو رشته ورزشی می توانند به راحتی از پینانگ عازم “باتو فرینگی” شوند.

“پنکور” معروف ترین ساحل مالزی نزد ایرانیان می باشد که نزدیک ترین به کوالالامپور هم می باشد. کمتر از چهار ساعت با اتومبیل به سوی شمال پایتخت مالزی باید رفت تا به پنکور رسید. پنکور مخلوطی از سکونتگاه، فروشگاه و محل مناسبی برای شنا و ماهیگیری محسوب می شود. البته بیشتر از مالایی ها این روزها اروپایی ها و استرالیایی ها و البته اخیرا هم ایرانی ها در این سواحل دیده می شوند.

“پوآلو ردانگ” در شمال شرقی شبه جزیره غربی مالزی و در ایالت ترینگانو واقع شده است. تپه های مرجانی این جزیره در تمام جهان کم نظیر است. این جزیره یکی از 9 جزیره حفاظت شده در دریای چین محسوب می شود. تفرجگاه ساحلی و لنگرگاه قایق ها نیز از جمله دیگر جذابیت های این جزیره محسوب می شود. هفت ساعت راه با اتومبیل از کوالالمپور تا مرکز ایالت ترینگانو و پس از آن استفاده از قایق می تواند شما را به “پوآلو ردانگ” برساند. البته امکان سفر هوایی تا ترینگانو نیز وجود دارد.

چند ساعت پائین تر از ردانگ و درحاشیه ایالت پهنگ جزیره ای وجود دارد که “چراتینگ” خوانده می شود. دهکده قدیمی واقع شده در این جزیره یکی از مراکز فرآورده های دریایی مالزی می باشد. صنایع دستی و استفاده از غذاهای دریایی، درکنار یک روز پرنشاط در ساحل زیبای این جزیره می تواند هرکسی را برای سفر به آن سرذوق بیاورد. ضمن این که بین چهار تا پنج ساعت با اتومبیل و یا 45 دقیقه سفر هوایی از کوآلالمپور نیز چندان دور به نظر نمی رسد.

اما “تیومن” نیز یکی از جزایری است که اخیرا در میان ایرانی ها بر سر زبان افتاده است. این جزیره بزرگترین جزیره ساحل شرقی شبه جزیره غربی مالزی محسوب می شود. این جزیره که از دیرباز مورد توجه اروپایی ها بوده است همه نوع امکاناتی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. پرواز روزانه با هواپیما از کوآلالمپور و یا سفر به جوهور بارو با اتومبیل و به دنبال آن سفر با قایق روشهای رسیدن به این ساحل زیبا است.

اما گذشته از این شش جزیره دیدنی در سواحل شبه جزیره غربی مالزی، چهار جزیره فوق العاده نیز در شبه جزیره شرقی مالزی در ایالت صباح وجود دارد که برای غیرمالایی ها دریافت مجوز که البته به سادگی امکان پذیر است، از جمله ضروریات است. تنها راه رسیدن به این جزایر که البته منطقی هم باشد یک سفر 4 ساعته با هواپیما به کوتا کینابالو مرکز ایالت صباح است و از آنجا باید برای رسیدن به هریک از این چهارجزیره از اتومبیل و قایق استفاده کرد. دیدن مردم بومی یا اورنگ اصلی ها، تپه های مرجانی، گیاهان نادر از جمله بزرگترین گل گوشتخوار جهان و غواصی در میان ماهی های رنگارنگ از جمله دیدنی های این جزایر می باشد. یادتان باشد که ایالت صباح به دلیل دورافتادگی از دیگر ایالات مالزی گرانترین منطقه این کشور محسوب می شود.

این را هم به خاطر داشته باشید که جزایری مانند لنکاوی در میان جزایر دیدنی مالزی جای ندارند و برخی از آنها تنها به عنوان بندر آزاد تجاری شهرت پیدا کرده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *