تور جزیره کوکونات

در این مطلب به زیر مجموعه ای از تور جزیره کوکونات می پردازیم

یکی دیگر از جزیره های حیرت انگیز پوکت ، جزیره کرال یا جزیره مرجان می باشد ، اقامت در این جزیره لذت بردن از زیبایی باغ های سرسبز گرمسیری و ساحل شگفت انگیز را به شما وعده می دهد. شما می توانید با طی نمودن یک مسافت 35 دقیقه ای از فرودگاه پوکت و یک مسافت 15 دقیقه ای از راه دریا به این جزیره طبیعی،صلح آمیز، و دست نخورده دست یابید.

هتل های پیشنهادی جزیره کرال  در تور جزیره کرال که می توانید در آن اقامت داشته باشید :

هتل دِ ویلیِج کوکونات آیلند  ،  هتل 5 ستاره  در جزیره کوکونات می باشد که بسیار مناسب جهت گذراندن تعطیلات و آرامش می باشد .می توانید در تور جزیره کوکونات  در این هتل  اقامت داشته باشید .

Coconut Island - جزیره کوکونات

Coconut Islandجزیره کوکونات

nav-bott1

 

  آب و هوا 

   آب و هوای شهر پاتایا که خوب است در تور پاتایا  بدانید :

پاتایا دارای آب و هوای مرطوب و خشک است که به 3 فصل تقسیم می شود:

1- فصل گرم و خشک از نوامبر تا فوریه با رطوبت 50% و درجه حرارت 20-30 درجه سانتیگراد و رگبارهای کوتاه. بهترین زمان برای سفر و لذت بردن از آب و هوا

2- فصل گرم و مرطوب از مارس تا می با رطوبت 75% و درجه حرارت 30-40 درجه سانتیگراد و بارندگی های گهگاه

3- فصل گرم و بارانی از ژوئن تا اکتبر با رطوبت 90% و درجه حرارت 25-35 درجه سانتیگراد و بارندگی های شدید و طولانی

پاتایا یکی از مقاصد اصلی گردشگران تایلند است وسالانه بیش از پنج میلیون توریست را جذب می کند. تفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی در سواحل پاتایا امکان پذیر است.

 
                        

   فرهنگ

برخی از فرهنگ های شهر بانکوک که خوب است در تور پاتایا  بدانید :

در شرایطی که اکنون پاتایا به عنوان شهری جهانی شناخته می شود و به نظر می رسد با توجه به میزان بالای گردشگران خارجی ، جهانی در درون خود نهفته دارد اما این شهر همچنان در تایلند قرار دارد. به رغم حضور قابل توجه غربی هایی که پاتایا را به عنوان اقامتگاه دائمی خود برگزیده اند اما فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص به خود را حفظ کرده است. در حقیقت، فرهنگ تایلندی برای آداب و رسوم خود مطرح بوده و مردم این کشور با شخصیتی مهربان و پذیرای خارجی ها، حتی وقتی که رفتاری توهین آمیز با آنها دارید، بسیار مودب هستند. در ادامه برخی از آداب و رسوم کلیدی که هنگام سفر به تایلند و پاتایا می توانید مورد توجه قرار دهید را معرفی می کنیم.

هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی، گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و پیش از ورود کفش ها را از پا درآورند.تایلندی ها همگی علاوه بر نام اصلی خود، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی نیز هستند که با آن یکدیگر را صدا می زنند. در این کشور پیش از نام بزرگترها عنوان Pee و برای کوچکترها عنوان Nong را به کار می برند. گردشگران می توانند از عنوان Khun نیز برای خطاب بزرگترها استفاده کنند.
دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود زیرا تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. کتاب ها از جمله اشیای پرارزش برای آنها به شمار می روند بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد.
در کشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد رنگ روز دوشنبه است و از جایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده است، رنگ زرد نیز رنگ سلطنتی است و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. پس از سال ۲۰۰۶ که شصتمین سالگرد سلطنت پادشاه تایلند را در این کشور جشن گرفتند، بیشتر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن می کنند تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان دهند. در جریان کودتای سال ۲۰۰۶ نیز سربازان به اسلحه خود روبان زردی بسته بودند تا نشان دهند با احترام تمام به پادشاه خود در این کودتای آرام شرکت کرده اند.
مردم تایلند رابطه ای نزدیک با فیل ها دارند و این حیوانات جایگاه بالایی نزد این مردم دارند. اهمیت فیل ها در نمادین بودن آنها برای پادشاهی، مذهب و ملت است زیرا در تاریخ، اسطوره و افسانه های مردم تایلند، این حیوانات همواره نقشی برجسته داشته اند.
فرهنگ تایلندی ریشه در فرهنگ هند دارد و دوران طلایی آن به زمان پادشاهی آیوتایا بازمی گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی بر جای گذاشته است.
 

 

 واحد پول

 اولین نکته ی مهم قبل از سفر به یک کشور خارجی و تور پاتایا   اطلاع از واحد پول آن کشور است . باید بدانیم که در آن کشور مردم از چه واحد پولی در معاملاتشان استفاده می کنند و واحد پول ما چه  ارزشی دارد.

تور پاتایا را خریداری کرده اید و قبل از سفر باید بدانید که واحد پول پاتایا بات Baht است و هر بات به صد ستنگ Satang تقسیم می شود.

اسکناس های تایلند از ده تا هزار بات متغیر است و در روی تمامی آنها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی وجود دارد.

سکه های رایج در این کشور شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ، یک ، پنج و ده باتی و اسکناس های رایج نیز شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی)، ۲۰ بات (سبز) و ۱۰ بات (قهوه ای) می شوند.کد اختصاری بات تایلند THB و نشانه آن ฿ است.

ارزهای معتبر را به راحتی می توان در هتل ها،‌ مراکز توریستی، بانک ها، مراکز خرید و صرافی ها تبدیل کرد ( در تایلند ریال تبدیل نمی شود)نرخ تبدیل ارز در بانک ها و صرافی های معتبر بهتر از هتل ها و فروشگاه هاست.

 

 

               

  دین و زبان

 مذهب

ماهیت مذاهب شهر پاتایا که لازم است در تور تور پاتایا  بدانید :

مذهب اصلی تایلند، بودایی Buddhism است و بیش از ۹۰ درصد آنها پیرو مکتب تراودا Theravada هستند. بودا Buddha حدود پنج قرن پیش از میلاد، در هندوستان می زیست و بوداییان پیروان آموزه های معنوی وی هستند.
سال ها پس از مرگ بودا، پیروان وی به چند دسته تقسیم شدند. دسته ای از آنها که فقط به آموزه های شخص بودا اعتقاد داشتند، تراوادا نامیده می شوند که بوداییان تایلند جزو این دسته هستند و دسته دیگر مهایانا یا نواندیشان خوانده می شوند که خود به چند شاخه تقسیم می شوند و از جمله آنها فرقه ذن است. با این حال مشخص است که این گسترش جغرافیایی و چند دستگی در آموزه های بودا، تفاوت چندانی در این آیین ایجاد نکرده و جوهر آن همانگونه باقی مانده است.

 

 

پس از بوداییان، مسلمانان دومین گروه مذهبی بزرگ در تایلند هستند که عمدتا در چهار ایالت جنوبی کشور سکونت دارند. در مناطق خاصی از تایلند، اکثریت جمعیت با مسلمان هاست که بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند بوده و در اجتماعاتی مجزا از غیر مسلمانان زندگی می کنند.
مسیحیان تایلند که اغلب کاتولیک هستند، کمتر از یک درصد جمعیت تایلند را تشکیل می دهند و در کنار آنها پیروان آیین سیک و هندو زندگی می کنند.
در تایلند، ۹۴.۶ درصد مردم بودایی، ۴.۶ درصد مسلمان، ۰.۷ درصد مسیحی و ۰.۱ درصد باقی ادیان هستند.

زبان مردم شهر پاتایا که خوب است در تور پاتایا  بدانید :

زبان تایلندی Thai یکی از قدیمی ترین زبان ها در شرق است و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می کنند هرچند گویش های قومی و منطقه ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. تایلندی زبان رسمی این کشور است و الفبای مخصوص خود را دارد. زبان گفتاری و نوشتاری این کشور کاملا برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، غیر قابل فهم است. این زبان، تک سیلابی و با پنج لحن ( آهنگ ) مختلف است که هر لحنی، معنای یک سیلاب واحد را تغییر می دهد. ترکیب این لحن ها و سیستم نوشتاری پیچیده و نیز تلفظ های دشوار این زبان سبب شده که یادگیری این زبان برای خارجی ها سخت شود.
با اینکه زبان انگلیسی در مدارس تایلند آموزش داده می شود، اما میزان تسلط به آن میان مردم این کشور چندان زیاد نیست. با این وجود در بیشتر هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های این کشور، انگلیسی و برخی از زبان های اروپایی استفاده می شود و اسامی خیابان ها نیز به هر دو زبان انگلیسی و تایلندی هستند.

 

هر چند یادگیری این زبان ساده نیست اما کسانی که به این کشور سفر می کنند، با یادگیری واژگان اندک می توانند تجربه دلپذیرتری داشته باشند به ویژه اینکه مردم این کشور انتظار ندارند خارجیان زبان آنها را بدانند و از این رو بسیار شگفت زده شده و به آنها می گویند که بسیار خوب صحبت می کنند.
برای تبدیل نوشتاری زبان تایلندی به لاتین، هیچ روش استانداردی وجود ندارد و بنابراین ممکن است یک کلمه واحد تایلندی به چندین شکل لاتین نوشته شود به همین دلیل هم در کتاب های راهنما، واژه نامه ها و سایر متون، از روش های مختلفی استفاده می شود. استانداردترین روش موجود ” سیستم نوشتاری پادشاهی تایلند ” است که استفاده از آن رو به افزایش است و برای اسامی خیابان ها نیز همین شیوه به کار برده می شود.
ترتیب جملات در این زبان به صورت فاعل، فعل، مفعول است که فاعل معمولا در جمله حذف می شود. ضمایر نیز بنابر جنسیت افراد تغییر می کند.هم چنین افعال در زبان تایلندی صرف نمی شوند و هیچ شناسه ای ندارند.
 

 

    موقعیت های جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی شهر پاتایا که خوب است در تور پاتایا  بدانید :

شهر ساحلی پاتایا در 150 کیلومتری جنوب شرق بانکوک واقع شده . با فاصله زمانی کمتر از دو ساعت از طریق جاده . و حدود 15 کیلومتر در امتداد ساحل شرقی خلیج تایلند کشیده شده است.
بزرگترین منطقه تفریحی تایلند که شامل دهکده های ماهیگیری ، مراکز صنعتی جدید ، شهر های chonburi ، sriracha ، bang saen ، rayongو بندر sattahip می شود . ساحل پاتایا صاف و شنی بوده و در افق آن جزایر معروف آن دیده می شود.
پاتایا در سال 1960 یک دهکده ماهیگیری کوچک بود ، تا زمانی که چندی از ساکنین بانکوک آنجا را برای تعطیلات آخر هفته خود برگزیدند و این آغازی بود برای ایجاد یکی از بزرگترین مناطق تفریحی در دنیا.
در آن زمان تنها یک هتل در پاتایا وجود داشت به نام Nipa Lodge و بقیه اقامتگاه ها محدود به کلبه های کوچک و چوبی کنار ساحل می شد .
پاتایا نخستین بار در حین جنگ ویتنام به دنیا معرفی شد . زمانی که به عنوان مرکز استراحت و بازیابی (R&R center) سربازان ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفت . آنها در فرودگاه U-Tapao که در همان زمان مخصوصا برای استفاده ارتش آمریکا ساخته شده بود پیاده شده و از فروشگاه ها ، سرویس ها ، بار ها و هتل هایی که جهت رفاه آنها تدارک دیده شده بود استفاده می کردند . ( همان حرکت موجب شد که پاتایا به صورت امروزی در آید و این شاید یکی از معدود مواردی باشد که جنگ باعث پیشرفت و تغییر باور نکردنی یک منطقه شده است )
پاتایا اکنون شهری است با قوانین مخصوص به خود ، شورای شهر مجزا و بافت شهری و اجتماعی متفاوت . این تنها به صنعت گردشگری ( توریسم) محدود نمی شود . برنامه های توسعه دولت برای ساحل شرقی باعث پیشرفت و توسعه مراکز صنعتی و اقتصادی شده است . هم اکنون یک بندر با عمق زیاد (deep-see port) در 20 کیلومتری شمال پاتایا وجود دارد به نام Laem Chabang با کلیه تجهیزات مدرن بارگیری مربوط. ( لازم به ذکر است که ایران هنوز در سواحل جنوبی بندری که قابلیت پهلو گرفتن کشتی های بزرگ موسوم به قاره پیما را داشته باشد ندارد و به همین دلیل کلیه محموله های ارسالی از کشور های دیگر باید در بندر دوبی تخلیه شده و در کشتی های کوچک به مقصد بندر عباس بارگیری شوند که همین امر موجب افزایش هزینه های حمل و نقل و قیمت تمام شده کالاهای وارداتی می شود )
نکته دیگر اینکه 5 مدرسه بین المللی و 4 بیمارستان بین المللی بزرگ در منطقه پاتایا وجود دارد.

 

 

 

  تعطیلات رسمی

جشن ها و تعطیلات رسمی شهر پاتایا که خوب است در تور پاتایا  بدانید :

تعطیلات رسمی در تایلند، هر سال در تقویم قمری همان سال اعلام می شود و به این دلیل با اندکی با تغییر همراه است:
اول ژانویه: روز آغاز سال نو
۶ آوریل: روز یادبود پادشاه رامای اول
۱۵-۱۳ آوریل:‌ جشن سال نو تایلندی- جشن آب
ماه می: مراسم سلطنتی کاشت، آغاز رسمی فصل کاشت در تایلند
اول می: روز جهانی کارگر
پنجم می: روز تاجگذاری
اول جولای: روز نیمه سال
۱۲ آگوست: روز تولد ملکه، روز مادر
۲۳ اکتبر: سالمرگ رامای پنجم
۵ دسامبر: روز تولد پادشاه، روز ملی، روز پدر
۱۰ دسامبر: روز قانونگذاری – تبدیل حکوت تایلند به سلطنت مشروطه
۳۱ دسامبر: شب سال نو
کم پیش می آید که در بانکوک باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبتی برگزار نباشد! تایلند در طول سال، شاهد چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آنها نیز جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. تایلندی ها از آنجا که علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس، برای برگزاری جشن های ملی استفاده می کنند به طوری که سال نو را در تایلند سه بار جشن می گیرند: سال نو میلادی در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آوریل. بیشتر جشن ها ملی نیز در فصل خنک که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می شوند.
جشن آب: Songkran Festival
جشن سال نو تایلندی، در ۱۳ آوریل هر سال برگزار می شود و ۳ روز به طول می انجامد تا ۱۵ آوریل که نخستین روز سال جدید است. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج است.
جشن ماه کامل: Loy Krathong
یکی از زیباترین و محبوب ترین جشن های تایلند لوی کراتونگ نام دارد. این جشن هر سال در روز ماه کامل از دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند برگزار می شود که در تقویم میلادی معمولا روزی از ماه نوامبر است. لوی به معنای شناور کردن و کراتونگ به معنای کلکی به شکل نیلوفر آبی و ساخته شده از برگ موز است.

pattaya tours

تور پاتایا

تور بانکوک پاتایا

تور ارزان پاتایا

تور پاتایا پوکت

قیمت تورهای پاتایا بهار و تابستان 95