تور ترکیه در بهترین جاهای دیدنی و یک خاطره جدید!

تور ترکیه شما را به شهرهایی که از تاریخ به جامانده اند یا روستاها، سواحل و جاهای بسیار دیدنی و زیبایی می برد که فراموش نشدنی اند. با یک بازدید از ترکیه به شما این قول را می دهیم که یک تعطیلات باورنکردنی خواهید داشت. راننده ها پیشنهاد می شوند که به سراغ مخروبه های دیدنی و به جا مانده افسوس بروند تا از آنجا هم به کنار سواحل و سوییت های دریای Aegean بروند که می توانند استراحتی دلپذیر و عالی داشته باشند. استانبول یکی از شهرهای زیبای ترکیه و پایتخت این کشور بزرگ و دیدنی، و نیز یک بار پایتخت امپراتوری بیزانس و عثمانی، ویژگی های برجسته در بسیاری از برنامه های سفرتان می سازد ولی غیر از این ها خیلی جاهای دیگری برای دیدن هستند که البته چند تا از آن ها را برای شما آورده ایم.

آنکارا از آن موارد ویژه در تور ترکیه

این شهر ترکیه یک شهر مدرن که از خانه های مردم عادی گرفته تا ساختمان های دولتی، کسب و کارهای تجاری، دانشگاه ها و سفارتخانه های خارجی که همه و همه را در یک گردشی در شهر می بینید. درست در وسط کشور واقع شده و در منطقه آناتولی، آنکارا یک مرکز اصلی و مهم برای حمل و نقل به حساب می آید، مسافران را به مقصدهای دیگر و بسیار عمده در ترکیه ارتباط می دهد. شهری که خودش به تنهایی صحنه های خارق العاده و زنده هنری و فرهنگی با حضور در موزه ها، شامل موزه تمدن های آناتولی ارائه می دهد.

ماردین تور ترکیه

ماردین جای دیگر که مسافران از آن خیلی می گویند.

واقع در تپه ای استراتژیک مشرف به بین النهرین در جنوب شرقی ترکیه که پایتخت استان ماردین است. یکی از قدیمی ترین شهرک های این منطقه که با تنوع فرهنگی و ساختمان های ماسه و سنگی که دارد به صورت آبشاری به سمت پایین تپه آمده اند. شهر قدیمی ماردین را به راحتی می توان با پیاده روی گشت زد. با پیچ و خم هایی که در سطح شهر هست، شما را از کنار خانه های تراس دار عبور می دهد و به یک صومعه بسیار زیبا به نام Deyrü’z-Zafaran می رساند، یکی از قدیمی ترین صومعه های جهان و سلطان عیسی مدرسسی که یک بنای تاریخی قرون وسطایی است که یک بار به عنوان رصدخانه های نجومی از آن استفاده می شده است.

قونیه از قدیمی ترین شهرهای جهان

یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه و شناخته شده که به خاطر معماری سلجوقی قابل توجهش و رقص درویشان بسیار به یاد ماندنی است، قونیه شهری بزرگ در منطقه آناتولی مرکزی است. در قرن های 12 و 13 قونیه به عنوان یک شهر تحت حکومت قوانین سلسله سلجوقی شکوفا شد. امروزه ساختمان هایی که از دوران آن به جا مانده اند مثل مسجد علاءالدین یا خرابه های کاخ سلجوقی که بسیار هم تحسین می شوند. قونیه نیز به عنوان خانه متلکم فارسی و عارف سوفی به نام مولوی بوده است. آرامگاهش هم به عنوان یک جای دیدنی است که در قونیه می باشد. مریدان مولوی به طریقه مولوی ادامه دادند و به عنوان رقص دراویش شناخته شد، که در مراسم مذهبی شان که می چرخند و می چرخند به روی پای چپ در حالی که لباس سفید هم به تن دارند ، لباس هایشان موج دار می شود، در واقع به وجود آورنده چنین رقصی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *