تور ترکیه بعد از دیدنی های موجود، سراغ مشاهیر این کشور می رود!

تور ترکیه بعد از همه جاهایی که با هم دیدیم، به سراغ یک تجربه جدید می رود. از آنجایی که امروزه سفرهای خارج از کشور شاید زیاد شد باشد و بسیاری از ما به جاهای سفر می کنیم که نه درباره پیشینه آن اطلاعاتی داریم و نه از جزییات ماجرا باخبریم. آژانس مسافرتی ما برای شما مطلبی را تدارک دیده که به معرفی تعدادی از مشاهیر ترکیه می پردازد.

اگر دارید برای سفر با تور ترکیه و یا تور استانبول آماده می شوید، بد نیست 5 دقیقه ای از وقتتان را روی این مطلب بگذارید و از این مشاهیر بدانید. چون همچنان بد هم نیست، چون علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی استانبول، آرامگاه های این مشاهیر هم دربرنامه سفریتان قرار می گیرد.

بولنت اجویت :

یک سیاست مدار، شاعر، نویسنده، روزنامه نگار ترک و نخست وزیر پیشین ترکیه بوده است. استانبول محل تولدش بوده و درسش را در کالج رابرت استانبول خوانده است. سال 1950 بود که به آمریکا رفت. حدودا 25 ساله بود که رفت و کار روزنامه ای هم در حین تحصیل انجام می داد. بعد هم که برگشت به نمایندگی مجلس ترکیه انتخاب شد. و سال 1972 نخست وزیر ترکیه شد. جالب است بدانید که مردم از او با لقب پسر سیاه یاد می کنند.

شخصیت های معروف ترکیه چه کسانی هستند؟

عزیز نسین :

درباره عزیز نسین چطور؟ درباره او هم شنیده اید؟ یکی دیگر از مشاهیر که با داستان کوتاه، رمان نویسی، نمایشنامه نویسی، شعر، افسانه و … آثار متعددی از خود به جا گذاشته است.

رجب طیب اروغان :

هم سیاستمدار بوده است و هم شاعر. در شهر استانبول به دنیا آمده است. خانواده او از شهر باتومی به شهرستان ریزه در شمال شرق ترکیه رفتند. او در مدرسه مذهبی امام خطیب و مدرسه عالی اقتصادی و تجاری آک سارای درس خواند که بعدا به دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه مرمره تغییر پیدا کرد. 4 فرزند دارد که دو دختر و دو پسر هستند.

تانسو چیللر :

هم اقتصاد دان و هم سیاستمدار که این فرد هم از استانبول می باشد.

اورهان پاموک :

او در خانواده ای مرفه و پر اولاد در استانبول به دنیا آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *