تور ترکیه در یکی از مورد ستایش ترین مساجدش در انتظار حضور شما در این تور می باشد.

در تور ترکیه که اشاره کردیم، به مسجدی به نام حاجی بایرام جامی می رویم که در نزدیکی معبد آگوستوس و روم واقع شده است. خود کشور ترکیه دارای جاهای دیدنی بسیاری می باشد که به خیلی از آن ها هم سر زده ایم، مثلا مساجد ترکیه که از آن ها برای شما مثال زده ایم و نام برده ایم، یکسری از این مساجد مثل مسجد آبی را درباره اش شنیده اید و ما هم به آن اشاره کرده ایم و توضیح دادیم، اما این دفعه می خواهیم از مسجد حاجی بایرام جامی برایتان بگوییم.

مسجد حاجی بایرام جامی به عنوان یک مکان مقدسی برای مردم مسلمان می باشد که فرقه بایرامیه درویش آن را در سال 1400 ساخته اند. مسجد حاجی بایرام در شهر آنکارا ترکیه واقع شده است که از آن دسته پیشنهادات ویژه تور ترکیه می باشد. جالب است که همین آنکارا مرکز حضور و زندگی فرقه بایرامیه می باشد و حتی هنوز هم مردم این منطقه حاجی بایرام را محترمی می دانند.

تور ترکیه در مسجد حاجی بایرام جامی

در قرن پانزدهم بود که مسجد را بنا کردند و کارهای مثل معماری و تزیینات و ساخت داخل مسجد مثل کاشی کاری داخل آن در قرن هجدهم انجام شد که واقعا دیدنی است. یک نکته و چیز جالب دیگری که در سفر به منطقه بایرامیه می بینید مغازه های اطرافش است که یکسری متعلقات مذهبی می فروشند، یکی از این وسایل مذهبی فروشی مسواک های چوبی است که گفته می شود توسط حضرت محمد (ص) مورد استفاده قرار می گرفته است. شما هم تور تور ترکیه ما را انتخاب کنید و سری به مسجد بایرامیه بزنید و این وسایل بسیار زیبا و دیدنی را ببینید که واقعا جالبند و مطمئنا توجه شما را به سمت خود جلب می کنند. به عنوان سوغاتی بد نیست از ترکیه چنین مسواک ها و وسایل دیگری که در مغازه های اطراف مسجد می بینید ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.