تور ترکیه در شهری بسیار زیبا؛ شهر ارزروم  ترکیه

تور ترکیه که هر ساله گردشگران زیادی تجربه سفر با آن را پیدا می کنند، بیشتر از خاطرات خوب و شیرینی که در این تور داشته اند می گویند. ما هم علاقمندیم تا شما را در تور ترکیه همراهی کنیم و سفری به یاد ماندنی برایتان رقم بزنیم. زیبایی خاصی که به این تور بخشیده شده، یکیش به خاطر شهرهای دیدنی است که در ترکیه می باشد. نه تنها از زیبایی شهر لذت می برید، از نقطه نقطه هر شهر هم که دارای آثار تاریخی جالبی است که دیدن می کنید. خلاصه زیاد بیکار نیستید و حوصله تان هم سر نمی رود. همین شهر ارزروم که در گذشته به‌ صورت ارزن‌ الروم یا ارزنة الروم هم نوشته‌ می‌ شده، آن هم جاهای دیدنی خاصی دارد که برایتان لحظات لذت بخش و به یاد ماندنی خواهد ساخت. حمعیت شهر هم به تعداد 367000 نفر می رسد که البته شاید به نظر کوچک باشد ولی با همین کوچکی اش جاهای خیلی زیبایی برای دیدن دارد. از خصیصه های جالب و قدیمی این شهر می توان اشاره کرد که این شهر پیوسته هویتی نظامی و اقتصادی داشته است و نقش بزرگی نیز در روابط بازرگانی ترکیه و ایران ایفا کرده‌ است.

ارزروم در تور ترکیه

یک شهر با پیشینه تاریخی که مربوط به دوره قاجاریه هم می شود، در واقع در تاریخ ایران و در دوره قاجاریه به عنوان یک دوره مذاکرات مهم تاریخی برای تعیین مرز بین دولت ایران و دولت عثمانی در شهر ارزروم معرفی شده است و نیز شهری که در آن مذاکرات مهم تاریخی برگزار می شده است که سرپرستی هیات اعزامی از ایران به عهده میرزا تقی خان امیرکبیر بود.

پیشینه تاریخی ارزروم هم به شرح زیر می باشد :

تاریخ شهر بر می گردد به دوران اورارتو که به عبارتی دودمان آرتاشسی در آنجا زندگی می گرده اند. اولین کسانی که در این منطقه زندگی می کردند، ارمنی ها بودند که یک شهری به نام کارین هم بوده است و در آنجا بود که بنیان نهادند. در دوران بیزانس، که منظور روم شرقی می باشد، این شهر تبدیل به قلعه شد و بعد از آن بود که تئودوسیوپولیس (Theodosiopolis) نام گرفت. شهر زیبایی که برای شما شرح می دهیم، در جنگ های بین ایران و روم و ایران و عثمانی به دفعات تغییر تبعیت داد. در سال 502 بود که مسیحی بهرام گور شهر را تسخیر کرد ولی پس از مدت کوتاهی دوباره بدست رومیان افتاد.

مسجدی در ارزروم ـ تور ترکیه

گذشته از پیشینه تاریخی شهر می رویم سراغ جاذبه های شهر، که یکی از آن ها مدرسه اسلامی جفت مناره می باشد و واقعا ارزش بازدید دارد. این مدرسه اسلامی در دروان حکومتی ایلخانان با معماری ایرانی ـ اسلامی ـ سلجوقی که دارد، در کشور ترکیه قرار گرفته است. در سال 1265 میلادی بود که از این مدرسه به عنوان یک مدرسه دینی استفاده می شده است. اما در حال حاضر به عنوان یک منطقه گردشگری می باشد که افراد زیادی هم از آنجا بازدید می کنند. علت اینکه این اسم هم رویش گذاشتند، به خاطر دو مناره ای مشابهی است که روی این بنا ساخته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *