تور ترکیه را که هر کس انتخاب می کند، هم چنین باید حواسش به یکسری اصول و آداب در این کشور باشد!

تور ترکیه که حال انتخاب شما برای شروع سفری پر ماجراست، خب باید یکسری آداب آن را هم بدانید؛ حالا می خواهد آداب سلام و خداحافظی کردن باشد، یا اینکه آداب لباس پوشیدن یا نحوه پوشش. برای اینکه دراین باره بیشتر بدانید برایتان مطلبی گرد آوردیم. از جمله رسم و رسومات خداحفظی در ترکیه لازم نیست که با کسی دست بدهید، اما اگر شما را به کسی معرفی کردند، به عنوان برگشت جواب آن ها یا همان چاق سلامتی خودمان، می توانید دست بدهید. مگر اینکه روی حساب اعتقادات مذهبی و یکسری اصول این کار را انجام ندهید. در برخی شهرهای کوچک و تقریبا نواحی شرق ترکیه که افراد مذهبی بیشترند، این کار را انجام ندهید بهتر است. در واقع به اعتقادات آن ها احترام گذاشته اید؛ البته در صورتی که با جنس مخالف این حرکت انجام شود. در غیر این صورت هم که اگر در شرایطی جنس مذکر هستید و خانمی که مقابل شما بود به طرف شما دست دراز نکرد، شما هم دست دراز نکنید، زیرا در غیر این صورت اگر انجام دهید، بی احترامی تلقی می شود. اما در دست دادن به افراد پیر و مسن پیش دستی کنید، نیز هنگامی که در جمعی وارد می شوند هم به احترام آن ها بلند شوید.

برای اینکه در سفری که دارید هم زیاد اذیت نشوید، و در فصل تابستان که بین ماه می تا سپتامبر است، گرما زیاد اذیتتان نکند، لباس های خنک و نازک بپوشید. در فصل پاییز هم که هوا خنک تر می شود، یک شال یا ژاکت نازک یا اینکه یک شنل می توانید استفاده کنید. اگر هم دیدید خیلی سردتان می شود، یک لایه دیگر لباس بپوشید. البته طوری بپوشید که زیر لباس گرمتان یک لباس خنک هم باشد تا در صورتی که گرمتان شد، لباس خنکتری زیر داشه باشید. ترکیه در زمستان بسیار سرد می شود و امکان دارد که برف هم ببارد، پس پوتین و کاپشن یا پالتوی مناسب ببرید.

آداب و کارهایی که در تور ترکیه باید انجام دهیم!

در سفر با تور ترکیه بعضی رستوران ها در آن مشتریان را مجبور می کنند که حتما باید با لباس رسمی وارد شوند، و حق اینکه با تی شرت و یا شلوار جین کتانی وارد شوند را ندارند. مثلا هنگام ورود به مسجد حتما باید کفش خود را در بیاورید یا اینکه زنان باید در هنگام ورود به مسجد شال یا روسری به سر داشته باشند و موهای خود را بپوشانند. هنگام بازدید از کلیساها هم باید از پوشیدن لباس های بدنمنا یا کوتاه، و یا نمایان بودن شانه ها و بازوها ممنوع است و باید به صورت پوشیده وارد کلیسا شوند. مردها هم در کلیسا و مسجدها با شلوار بلند و پیراهن آستین بلند وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *