بازدید از جاذبه های توریستی تایلند

تور تایلند کشور دریای مروارید را ببینید!

تور تایلند را یکی از دوستان به تایلند داشته، و تعریف می کرد که در تجربه ای که با تور تایلند داشته، به دیدن پوکت هم رفته بود که به دریای مروارید معروف است. از این مکان بسیار تعریف و تمجید می کرد و اصرار داشت تا به شما هم پیشنهاد بازدید از این مکان را به شما هم بدهیم. اما علاوه براین که بسیاری از مسافران عزیز استقبال بسیاری کردند، نیز سوالاتی هم داشتند که در رابطه با شهرهای تایلند، اختلاف ساعت و نیز اطلاعات گردشگری دیگری هم بود که نیاز دیدیم شما هم در جریان چنین سوال و جواب هایی باشید.

تور تایلند کشور دریای مروارید را ببینید!

اختلاف ساعت میان تهران و بانکوک چقدر است؟

وقت محلی بانکوک دقیقا 3:30 ساعت جلوتر از تهران است. (7 ساعت جلوتر از گرینویچ ) ساعات کاری بیشتر مراکز تجاری و اداری در بانکوک، پنج روز درهفته از دوشنبه تا جمعه، معمولا از 8 صبح تا ۵ بعد از ظهر است. ادارات دولتی از 8:30 صبح تا ۴ ونیم بعداز ظهر و بانک ها از 9:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر کار می کنند. اما بیشتر مغازه ها و مراکز خرید هفت روز هفته از 10 صبح تا 10 شب باز هستند. رستوران ها نیز از 7 صبح تا 8:30 شب کار می کنند. و برخی از آنها تا نیمه شب یا حتی شبانه روز، باز هستند.

نحوه تماس با ایران چگونه است؟

برای تماس با ایران می توان به روش های زیر عمل کرد:

– در صورت داشتن گوشی تلفن همراه، می توان با خرید سیم کارت هایی با مبالغ مورد نیاز، با تلفن همراه با ایران تماس گرفت. (این سیم کارت ها در تمامی سوپرمارکت ها موجود هستند).

– با مراجعه به فروشگاه های 11 – 7 و غیره، کارت های تلفن خریده و با تلفن راه دور با ایران تماس حاصل کرد.

– همچنین می توان از داخل اتاق هتل نیز برای تماس با ایران استفاده کرد که هزینه آن نسبت به دو روش دیگر، بسیار بیشتر خواهد بود.

** هنگام تماس با ایران به هریک از این روش ها، باید برای گرفتن کد ایران از شماره 00198 استفاده کرد.

** کشور تایلند هنوز تحت پوشش خدمات رومینگ شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) قرار نگرفته است.

واحد پول تایلند چیست و برای تبدیل ارز چه باید کرد؟

واحد پول تایلند بات Baht بوده و اسکناس های این کشور از ده تا هزار بات متغیر است. اسکناس های رایج شامل 1000 بات(خاکستری)، 500 بات (بنفش)، 100 بات(قرمز)، 50 بات (آبی)، 20 بات (سبز) و 10 بات (قهوه ای)می شوند.

– ارزهای معتبر و چک های مسافرتی را به راحتی می توان در هتل ها ، مراکز توریستی، بانک ها، مراکز خرید و صرافی ها تبدیل کرد (در تایلند ریال تبدیل نمی شود).

تبدیل چک های مسافرتی بهتر است در بانک ها صورت گیرد و برای این کار به گذرنامه نیاز است. نرخ تبدیل ارز در بانک ها و صرافی های معتبر بهتر از هتل ها و فروشگاه ها ست. نرخ سال 2008 هر دلار امریکا حدودا معادل 33 بات کارت های اعتباری مانند امریکن اکسپرس، دینرز کلاب، ویزا و مستر کارت در تایلند به طور گسترده مورد استفاده هستند.

آدرس و شماره تماس با سفارت ایران در تایلند؟

سفارت ایران در تایلند، در خیابان سوخومویت و به آدرس زیر واقع شده است:

بانکوک – ناحیه واتانا – محله کلونگ تون نوا، خیابان کلونگ – خیابان 49 سوخوم ویت، شماره 215 ،کد پستی 10110:

تماس بین المللی:

تلفن : 3-3900871-2-66+

دورنگار : 3900838-2-66+ و 3900836-2-66+

تماس محلی در داخل تایلند:

تلفن : 3900871-02 الی 3

دورنگار: 3900838-02 و 3900836-02

نشانی پست الکترونیکی:

info@iranembassy.or.th

publicrelation@iranembassy.or.th

نشانی وب سایت:

www.iranembassy.or.th

– برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت سفارت مراجعه فرمایید.

پروازهای ورودی به تایلند از چه فرودگاهی انجام می شوند؟

در سفری که با تور تایلند دارید، تمامی پروازهای بین المللی به مقصد بانکوک از جمله پرواز ماهان، ایران ایر، گلف ایر، قطر ایرویز، امارات و . . . از سال 2006 از فرودگاه سوارنابومی Suvarnabhumi Airport ، فرودگاه جدید و مدرن شهر بانکوک، انجام می شوند که در جنوب شرقی این شهر و در مسیر شهر ساحلی پاتایا قرار دارد. فاصله این فرودگاه با شهر حدودا یک ساعت است.

– برای اطلاعات بیشتر در مورد ورود و خروج به فرودگاه بانکوک به بخش شهرهای توریستی، شهر بانکوک ، رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *