بالاخره به تایلند سفر کنیم یا خیر؟

تور تایلند را خیلی ها بعد از اینکه انتخاب کردند، می خواهند بدانند خوب است یا خیر؟! برایتان شرح داده ایم.

تور تایلند و سفر با این تور سوال بسیاری از گردشگران شده است که بالاخره به تایلند سفر کنیم یا خیر؟! بیشتر هم دلیل تردید در سفر با تور تایلند و یا هر تور دیگری، بحث بهداشت و امنیت آن می باشد. با وجود ابراز اطمینان مقامات نظامی مستقر در تایلند نسبت به سلامت و امنیت گردشگران، بروز تحولات اخیر و اعمال مقررات نظامی که در چارچوب گسترده ‌ای ارتش سلطنتی تایلند را بر تمام بخش ‌های کشور مسلط کرده، سفر به تایلند را با حزم و تردید مواجه کرده است.

بالاخره با تور تایلند سفر کنیم یا خیر؟

با کودتایی که اخیرا در این کشور رخ داد، مقررات نظامی در چارچوب گسترده‌ ای ارتش سلطنتی را بر تمام بخش‌های کشور مسلط کرده و بسیاری از اعضای کابیته و سیاستمداران پیشین توقیف شده‌ اند. دراین میان برخی رسانه‌ ها و رادیو تلوزیون‌ ها در کشور توقیف شده و ترس از آن است که این ممنوعیت و محدودیت‌ ها به اینترنت و سایت‌های اینترنتی نیز کشیده شود. درحالی که رسانه ‌ها و کانال ‌های وابسته به ارتش همچنان به پخش برنامه مشغول هستند. ارتش سلطنتی تایلند که کنترل اوضاع را به دست گرفته هدف خود را برقرار نظم و قانون اعلام کرده است.

اما درنتیجه این تحولات گسترده و سریع و افزایش حضور نظامیان در بانکوک و دیگر استان های نزدیک، برخی کشورها نسبت به امنیت گردشگران در این کشور تردید کرده‌اند. وزارت خارجه بریتانیا از جمله این کشورهاست که به گردشگران و اتباع خود هشدار داده است که اقدامات احتیاطی را مراعات کنند و همچنان نسبت به تحولات جاری هشیار باشند. با این حال هیچ توصیه ‌ای در منع سفر به تایلند یا دیگر کشورهای منطقه نکرده است. با این حال به گردشگران توصیه شده است برای سفر به این کشور و به ویژه سفر در فرودگاه‌ های بانکوک وقت و زمان بیشتری صرف کنند تا در برابر حوادث پیش بینی نشده، غافلگیر نشوند. همچنین به گردشگران توصیه شده است که همزمان با اجرای برنامه های سفر خود اخبار محلی و رسانه‌ های ملی را نیز رصد کنند و از جریان حوادث بی خبر نمانند. از دیگر سو مقامات ارتش سلطنتی این کشور دیدنی نیز در بیانیه ای رسمی اعلام کرده ‌اند که ارتش نسبت به تامین سلامت و امنیت گردشگران و تمامی خارجیان در کشور تعهد دارد.

2 دیدگاه

  1. shahin گفت:

    تایلند همیشه این اتفاقا پیش میاد اما هیچ وقت به صنعت توریست نمیزارن اسیب برسه تازه انقدر جاهای مختلف هست که اگه یه شهری حتی جنگ بشه بقیه شهرا اوکیه

  2. Admin گفت:

    دقیقا درست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.