با تور تایلند، این بار به دل طبیعت بروید!

تور تایلند ، گردشگران عزیز را به یک طبیعت گردی فراموش نشدنی دعوت می کند!

چه با تور تایلند و یا چه با تورهای دیگر سفری به این کشورها داشته باشید، بد نیست سری هم به دل طبیعت بزنید. اما همین بودن در دل طبیعت و گذراندن یک شب و یا بیشتر در چنین مکانی، نیازمند رعایت و درنظر گرفتن یکسری نکات ایمنی می باشد. پس توجه شما را به چند نکته کوچک جلب می کنیم که می تواند به استراحتتان سرزندگی و نشاط فراوان تری دهد.

 با تور تایلند ، این بار به دل طبیعت بروید!

1.اول ایمنی مکانی را که در آن می خواهید شب را بگذرانید بررسی کنید. محل چادر مسافرتی باید دور از کناره راه ها و در بالای آنها قرار داشته باشد تا افراد و وسایل نقلیه با آن برخورد نکنند و همچنین در اثر عبور و تردد در معرض ریزش سنگ قرار نگیرد. همچنین محل انتخابی باید دور از محل ریزش بهمن، سنگ، سیل، و در کنار دریا بالاتر از خطر مد و دور از برخورد امواج دریا با چادر مسافرتی در نظر گرفته شود.

2.تا می توانید در تور تایلند چادر مسافرتی خود را بر روی زمین های نرم خاکی و ماسه ای قرار دهید فقط مراقب باشید زمین رطوبت نداشته باشد که به دردسر می خورید، ولی در صورت داشتن رطوبت از کیسه های بزرگ به عنوان زیر انداز استفاده کنید. این زمین ها در طی سفر با تور تایلند یا غیره بهترین نوع انتخاب هستند زیرا نرمی آن ها استراحت مطلوبی را به دنبال خواهند داشت و همچنین کف چادر مسافرتی صدمه نخواهد دید.

3.مثلا در تور تایلند می توانید موقع نصب چادر مسافرتی جهت وزش باد را در نظر بگیرید، مکان مورد نظر حتی الامکان در پناه باشد تا در مواقع باد و توفان کمترین فشار به چادر مسافرتی وارد شود. 

4.محل چادر مسافرتی که در تور تایلند باید اشاره داشت، زمینی هموار و بدون شیب باشد و زیر چادر مسافرتی باید از هرگونه سنگ و بوته پاک باشد؛ در صورت اجبار باید تا آنجا که می شود زمین را هموار کرد.

5.درِب چادر مسافرتی هیچ گاه نباید در مقابل باد قرار گیرد زیرا موجب می شود باد، برف و باران و  خاک را به داخل چادر مسافرتی بریزد و آن را خیس و کثیف نماید.

6.پس از نصب و برقراری چادر مسافرتی قرار دادن وسایل سنگین در گوشه های چادر مسافرتی به استحکام و شکل گیری بهتر آن کمک می کند. البته نکته قابل ذکر این است که هیچ گاه اشیای قیمتی خود را در گوشه های چادر قرار ندهید.

7.از روشن کردن هرگونه وسیله گرمایی و روشنایی که دارای شعله است در چادر خودداری کنید. نیز در تور تایلند حواستان باشد که پوشش چادرمسافرتی قابل اشتعال است.

8.چادر مسافرتی خود را در نزدیکی شهر یا روستا یا مراکز امدادی برپا کنید و در موقع خطربه امکانات امدادی دسترسی داشته باشید.

9.محیط را بررسی کنید و در صورت مشاهده اثرات رانش زمین از برپایی چادرفنری خود در این مکان ها  100%پرهیز کنید. 

10.اطراف مکانی را که می خواهید کمپ را بر پا کنید ازهمه لحاظ باید بررسی کرد مثلا اطراف شالیزارها یا مرداب ها با اینکه بسیار زیبا هستند اما وجود حشرات می تواند باعث آزار شما گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.