پوشش گیاهی تایلند

تور تایلند از پوشش گیاهی مناطقش می گوید!

پوشش گیاهی تایلند، طیف وسیعی از انواع جنگل ها می باشد. اگر سفری با تور تایلند داشته اید می بینید که در جنوب کشور تایلند، جنگل های بارانی همیشه نیمه سبز گرمسیری می باشند؛ که البته دو نوع جنگل وجود دارد :

1.جنگل های موسمی با درختان انبوه برگ ریز پهن برگ

2.جنگل ساوانا که پوشیده از چمن زارها و زنبق زرد است

در طول فصل خشک در جنگل های ساوانا و موسمی، برگ های درختان می ریزد و ممکن است آتش سوزی رخ دهد. جنگل های موسمی به خاطر انواع درختان و گیاهان آن مثلا درخت ساج که ارزش آن به استحکام و دوامش است و بامبوهای بسیارش، اهمیت دارد؛ ک بامبو طرفدار بسیار دارد. بین درختان تایلند درختی زیبا و دیدنی مشاهده می شود که چشمتان را نمی توانید حتی یک لحظه از آن بردارید. کلمه naree را شنیده اید؟! یعنی دختر یا زن و کلمه pol یعنی گیاه یا درخت، البته در زبان تایلندی. این درخت به خاطر اینکه ثمره اش کاملا به اندام زنان شبیه است مورد توجه اکثر گردشگران تایلندی قرار گرفته است. حتی آن را به اسم درخت دختران می شناسند. اهالی روستایی که این درخت در آن قرار گرفته و این میوه را عجیب نمی دانند و معتقدند که دلیل شکل این میوه برمیگردد به قصه ای که بینشان متداول است و از دختری که در نقطه ای که درخت رشد کرده مظلومانه به قتل رسیده است. این طور بوده است که بعدها بیگناهی دختر ثابت شده بود. و حتی معتقد هستند که درخت به بیگناهی آن دختر شهادت داده است.

پوشش گیاهی در تور تایلند

می تونید این درخت را در یکی از روستاهای تایلند در بخش «petchaboon» که حدود ۵۰۰ متر از بانکوک فاصله دارد ببینید. و همچنین صدور این درخت و میوه اش به خارج از تایلند ممنوع می باشد. درخت دیگری که نام بسیار جالبی دارد، چشالو است و دارای میوه گیاهی با نام علمی چشالوی حقیقی می باشد و از تیرهٔ ناترکیان و راستهٔ ناترک‌سانان است که به شکل خوشه‌ای است؛ هستهٔ سیاهرنگی دارد و آن را پوششی گوشتی احاطه کرده که به آن نمایی چشم مانند داده است؛ شکل این میوه کروی و به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد یا قرمز و بومی هند و سریلانکاست.

زَرگیل هم نوعی میوهٔ گیاهی است با نام علمی زرگیل هلی است که اندازهٔ آن دو و نیم تا پنج سانتیمتر است و این میوه را به شکل بیضوی یا کروی می بینید؛ این میوه جالب هم خوشه ای است و به صورت خوشه ‌های دو تا سی تایی است؛ رنگش زرد مایل به خاکستری یا قهوه‌ای یا صورتی کم رنگ است و دارای پوست مخملی نازک یا ضخیمی است که حاوی شیرابه است؛ در زیر پوست آن گوشتهٔ شفاف و آبدار قرار دارد که از پنج تا شش برش یا پره تشکیل شده است؛ طعم آن ترش و شیرین است و اکثراً در جنوب تایلند و مالزی و اندونزی و فیلیپین می‌روید. می بینید که با سفر با تور تایلند نه تنها از عجیب ترین مکان ها دیدن می کنید، بلکه خوردنی ها یا مناطق سرسبز جدیدی را می بینید که واقعا جالب و به یاد ماندنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.