پارک آیوتایا در تور تایلند

تور تایلند و دوری در پارک آیوثایا

تور تایلند که هر گردشگری با آن سفر کرده است، خیلی بهشان توصیه می شود که از دیدنی های تایلند دیدن کنند. حال می تواند در فاصله ای که در آنجا هستند به مکان های زیادی برای بازدید رفته، به عنوان مثال سری به شهر بانکوک بزنند. البته خود بانکوک آنقدر جاهای دیدنی دارد که خسته نمی شوید از دیدنشان، و ترجیح می دهید شده یک دور هم در این شهر بزنید. در شهر بانکوک، اثر تاریخی قرار گرفته که شاید جالب به نظر بیاد اما این نمونه تاریخی، یک پارک تاریخی به حساب می آید که به نام پارک آیوثایا هم شهرت دارد.

پارک آیوثایا در تور تایلند

پارک آیوتایا به خاطر اینکه اثر تاریخی زیاد دارد و جذابیت های زیادی دارد، به یکی از قطب های گردشگری و پربازدید ترین پارک تبدیل شده است. یک جاذبه گردشگری در عین حال تاریخی که در 80 کیلومتری شمال بانکوک واقع شده است.

در سال 1350 قبل از میلاد مسیح بود که این پارک توسط شاه ramathibodi شناخته شده و به عنوان دومین پایتخت سیام نام گرفت و تاسیس شد. تاریخ درباره پارک آیوثایا این گونه رقم زده است که 35 پادشاه بر آن حکومت کردند و سپس در سال 1767 بود که شهر توسط ارتش برمه تقریبا سوخت و امپراطوری آن رو به سقوط رفت و در نهایت بود که نابود شد. در طول قرن هایی که گذشت آیوثایا را یک پایتخت تجارت آسیا می دانند و مکانی ایده آل بین هند و چین و مجمع الجزایر مالزی به حساب می آمده است. پارک آیوثایا که امروزه به نام پارک معرفی شده است، اما در گذشته به عنوان شهری در بانکوک بوده است، و بازرگانانی که به شهر آیوثایا سفر می کردند، آن را به عنوان بهترین شهرستان اعلام کرده اند. در سال 1700 بود که آیوثایا یکی از شهرهای بزرگ دنیا به حساب می آمد و آن هم به دلیل تعداد جمعیت آن بود؛ حدود یک میلیون نفر جمعیت داشته است. حتی شهر در طی سال هایی که گذشت، بازسازی هم شده بود، البته یکی از سال هایی که اعلام شده است، 1969 بوده است و در سال 1991 هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. البته این روزها دیده می شود که تنها چندی از بقایای قدیمی معابد و کاخ های آن به جا مانده است، و ساختار ساختمان ها با سنگ بوده است.

پارک آیوثایا با قرارگیری در شمال بانکوک، توسط سه رودخانه احاطه شده است که در اصل به خلیج سیام می ریزند. امروزه خرابه های پارک آیوثایا را از دیدنی های تایلند می دانند که توسط رامات هیبودی تاسیس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *