اقتصاد تایلند

تور تایلند ما اطلاعاتی هم از اقصاد تایلند می گوید؛ به هر حال باید از وضعیت هزینه ها و نوع پول و غیره خبر داشته باشید.

بیشتر اقتصاددان هایی که سفری کاری با تور تایلند به این کشور دارند، می گویند که اقتصاد تایلند به طور کلی بر دو پایه صادرات محصولات و کالاهای تولیدی (عمدتا کشاورزی) است و نیز به این صورت که با جذب درآمدهای حاصله از صنعت گردشگری این صنعت را بنا نهاده اند.

تور تایلند از اقتصاد این کشور می گوید!

در بخش کشاورزی، تایلند در سال 2007 رتبه بزرگترین صادرکننده محصول برنج را از آن خود کرد. در واقع خود روزنامه های بانکوک اعلام کرده بودند که در طی آن مدت بالاترین نرخ صادر برنج را داشتند. اما علاوه بر این می خواهیم وضعیت ارتباط اقتصادی ایران و تایلند را هم بررسی کنیم که برای تجار بسیار مناسب می باشد:

 کالاهای وارداتی از تايلند به ايران شامل راديو و تلويزيون، گيرنده و پخش کننده راديوئی ، دستگاه تهويه و قطعات آن، برنج، آهن و فولاد، الياف مصنوعی، تيوب تصوير تلويزيون رنگی، پليمر اتيلن و پروپيلن، دستگاه پردازش اطلاعات اتوماتيک، کائوچو، ميوه و یا بسته بندی و قوطی، چوب و محصولات چوبی می باشد که در دسته کالاهای وارد شده به کشور عزیزمان می باشند.
کالاهای صادراتی از ايران به تايلند هم شامل محصولات شيميايی، اوره و فلز خرد، آبزيان تازه و منجمد، شير و محصولات لبنی، نفت خام(در سطح پائين)، ديگر سوخت ها، ميوه جات و سبزيجات، ماشين آلات و قطعات، نخ و الياف، سبزيجات و محصولات آن، آهن و فولاد و محصولات وابسته، مواد معدنی می باشند.

اما در طی چنین معاملاتی که می شود بهتر است از واحد پول تایلند هم باخبر باشیم و بدانیم که چنین واردات و صادراتی به چه شرحی می باشند. واحد پول تایلند از اواخر قرن ۱۹ تاکنون بات Baht بوده است و هر بات به صد ستنگ Satang تقسیم می شود. اسکناس های رایج در تایلند از بیست تا هزار بات متغیر است و بر روی تمامی آن ها تصویری از پادشاه کنونی تایلند به چشم می خورد که به همراه نمادهای دیگری همچون مهر سلطنتی می باشد.

اما درباره اسکناس های رایج در این کشور باید یادآور شد که شامل ۱۰۰۰ بات (خاکستری)، ۵۰۰ بات (بنفش)، ۱۰۰ بات (قرمز)، ۵۰ بات (آبی) و ۲۰ بات (سبز) می شوند و اسکناس ۱۰ بات (قهوه ای) نیز ممکن است گاهی به چشم بخورد ولی این اسکناس پس از دوران بحران اقتصادی آسیا از رده خارج شده است. سکه های مضروب در این کشور نیز شامل ۲۵ و ۵۰ ستنگ (به ندرت دیده می شود)، یک ، پنج و ده باتی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.