در تایلند عروسی چطور برگزار می شود؟

تور تایلند ؛ عروسی از نوع تایلندی!

هر کسی که سفر با تور تایلند را تجربه کرده باشد، شاید شنیده باشد که تایلندی ها رسم و رسومات عجیبی در برگزاری مراسم عروسی دارند. در جواب باید یادآور شد که کاملا درست است. اگر یادتان باشد از مراسم عروسی ترک ها در ترکیه گفتیم که چطور برگزار می شوند، مثلا دوستان عروس نام خود را در کفش عروس می نویسند و اگر نام هر کس تا آخر مراسم پاک شد، او هم به زودی به جمع متاهلان خواهد پیوست و ازدواج می کند. رسم جالبی است اما جالب تر از آن رسم تایلندی ها می باشد که واقعا جذاب است. حال کنجکاوی شما بیشتر شده است و مایلید بدانید که چه اتفاقی در این مراسم عروسی می افتد که انقدر جالبش می کند.

تور تایلند و یک عروسی تایلندی

این اتفاقی که گفتیم باعث از بین رفتن جلوه لباس عروس های تایلندی می شود، شاید از خود بپرسید که چه اتفاقی است که نمای لباس عروس را از بین می برد. اما اهمیت این اتفاق و تاکید مردم این کشور بر اجرای این رسم، باعث شده تا اکثر خانواده ها تن به چنین اقدامی بدهند و عروس با لباس خیس عازم خانه بخت شود. به نکته جالب رسیدیم، که همان خیس شدن عروس بود؛ اما چطور؟!

مردم تایلند معتقد هستند که آب مظهر پاکی و روشنایی است و بدبختی و نکبت را از زندگی مردم دور می کند. بر همین اساس، جشن های مختلفی در این کشور بر پایه آب برگزار می شود و در آغاز سال نو، مردم این کشور یکدیگر را خیس می کنند تا سالی پر برکت داشته باشند. اما چنین اتفاقی نشان از توجه تایلندی ها به آب دارد، که مخصوصا هم در مراسم ازدواج مردم این کشور اتفاق می افتد. عروس های تایلندی در ابتدای زندگی خود وارد آب می شوند تا وفاداری شان را به همسر خود نشان دهند. مردم تایلند معتقدند با این کار، روح و جسم عروس شسشتو می شود و حتما این کار باید در رودخانه های دارای آب زلال انجام شود و استفاده از آب های راکد یا حوض دست ساز درست نیست. و نکته جالب آخر که عروس باید با چنین لباسی راهی خانه بخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.