از شنبه بازار تایلند شنیده اید؟

تور تایلند با شنبه بازارش حسابی خوش می گذرد؛ یک خرید عالی و لذت بخش.

یکی از دوستان که تجربه سفر با تور تایلند را داشت، شروع به گفتن خاطراتی از این کشور دیدنی کرد، اما در حرف هایش بیشترین موضوعی که اشاره می کرد و از آن خیلی می گفت، بازارهای محلی تایلند بود؛ به عنوان مثال اشاره به بازارهایی داشت که روی آب بودند. جالب است؟! بله، بار اول هم که ما شنیدیم بسیار استقبال کردیم. جالب تر از همه این بود که روی قایق ها با فروشندگان همراه می شوید و خریدهای خوبی خواهید داشت. فروشندگانی را می بینید به فروش بدلیجات و اجناس دخترانه می پردازند. اگر دختر یا خواهر کوچکی دارید، پیشنهاد می کنیم حتما بخرید؛ اجناس بانمک و جالبی خواهید یافت.

اما نوع دیگری از بازارهای تایلند را هم معرفی کرد، که همانند بازارهای روزانه ایران به اصطلاح نام هایی که می خوانیم، شنبه بازار، چهارشنبه بازار، جمعه بازار و غیره، که در تایلند هم از این نمونه بازارها دیده می شود. با اوصاف بسیاری که این دوست عزیز از خاطراتش در تور تایلند داشت، بر این شدیم که به شما هم پیشنهاد چنین تجربه جذابی را بدهیم. از جمله زیبایی هایی که در تور تایلند می باشد و اکثر توریست ها را به سمت خود جذب می کند، قبلا نام برده ایم، که بعضی تعجب آور و بعضی جالب هستند و هر بیننده ای را به این مکان می آورد. یکی از همین جذابیت ها غذاهای مجلل تایلندی, هتل های لوکس, معابد گیج کننده با فاصله ای نه چندان دور از شهر با امکان دسترسی به سواحل شنی پر زرق و برق، همه و همه دست به دست هم داده اند تا برای شما لحظاتی خاطره ساز را به وجود آورند.

از شنبه بازار  در تور تایلند شنیده اید؟

Chatuchack  یا Jatujak بازار آخر هفته تایلند در بانکوک بزرگترین بازار محلی تایلند و شاید در جهان باشد. در این بازار انواع محصولات مانند لوازم خانگی , لباس, صنایع دستی,  محصولات غذائی و حتی حیوانات اهلی نیز یافت می شود. این بازار در مجاورت ایستگاه مترو Kamphaengphet) MRT) قرار دارد و از 7 صبح  تا 6 عصر به روی همگان باز است. این بازار محلی در فضایی حدود 120.000 متر مربع گسترده است. بیشتر دکه های این بازار در کوچه های باریک برپا می باشند که انواع مختلف محصولات را به مشتریان این بازار ارائه می کنند. این بازار آخر هفته با حدود 200.000 خرده فروش, جستجوگر, مشتری و افراد دیگری که در تکاپو هستند، در بیش از 8000 دکه و مغازه هرآنچه را که بخواهید برای شما آماده کرده اند.

اما همین دوست عزیزمان توصیه هایی را داشت و اشاره به 2 قانون ساده برای خرید در بازار Chatuchak کرد که برای شما بیان می کنیم :

قانون اول: کجا می خواهید بروید.

سرگردانی در این بازار بخشی از سرگرمی آن است. فروشندگان این بازار می خواهند اطمینان حاصل کنند که مشتریان خود را جذب می کنند. در خرید جنس هم اشتباه نکنید زیرا نمی توانید جنس را پس بدهید.

قانون دوم: اگر چیزی را پسندیدید، آن را بخرید.

اگر چیزی در بازار بود که چشمتان آن را گرفت، پس اشتباه نکنید و همان موقع اقدام به خرید کنید، زیرا ممکن است دیگر به این بازار بازنگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *